Kurban Bayramı’nda Üyelerimizle Bayramlaştık

Çorum Çölyak Derneği  (ÇÇD) üyeleri 17 Eylül  Cumartesi günü Saat 15.00 da bayramlaşmak için bir araya geldiler . Terlemez iş merkezinde bulunan  dernek bürosundaki  ikinci  bayramlaşmaya yoğun bir katılım oldu. Üyeler, birbiriyle ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile  bayramlaşmanın mutluluğunu yaşadılar.
Her cumartesi bir araya gelen üyeler bu sefer  Kurban Bayramı gibi önemli bir gün için düzenlenen  buluşmaya  katılarak hasret giderdiler. Özellikle çocuklar, dernek çatısı altında  kendileri gibi Çölyaklılardan oluşan arkadaşları ile  bayramlaşıp güzel bir gün geçirdiler.

Üyelere özel olarak imal edilmiş glutensiz  ürünler ve glutensiz baklava  ikram edildi.

Bayram buluşmasında bir konuşma yapan Başkan Hacer Kesici; ‘ Öncelikle tüm Çölyaklıların ve halkımızın Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Bildiğiniz gibi Ramazan  Bayram’ından sonra bu ikinci  bayram kutlamamızı gerçekleştiriyoruz. Bu güzel günde  bizlere eşlik ettiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Çölyaklıların birbirlerine ve derneğimize destek olduğunu görmek bizleri çok mutlu etti. Daha nice bayramları hep birlikte kutlamayı diliyorum. Kurulduğu günden beri  bir taraftan resmi ziyaretler, Cumartesi günü buluşmaları , Üniversitemizle birlikte Çölyak toplantıları ve 9 Mayıs Dünya Çölyak Günü etkinlikleri gibi faaliyetler gerçekleştirirken diğer taraftan da üyelerimize maddi manevi destek olmaya çalıştık. Birçok yeni tanı almış kişiye çölyakla yaşam konusunda yardımcı olduk, yol gösterdik. Ancak daha ulaşamadığımız çok sayıda çölyak ailesi var. Çölyak konusunda farkındalığı artırabilmemiz için toplumun her kesiminin desteğini rica ediyorum. Kapımız  derneğimize destek olacak tüm gönüllülere açıktır.

Katılımınızdan dolayı başta yönetim kurulu üyelerimiz olmak üzere tüm Çölyak ailesine teşekkür ediyorum.Tüm halkımızın Kurban Bayramı’nı kutluyor,  zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde Ülkemiz’in bir an önce düzlüğe ulaşmasını, birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanların çabalarının boşa çıkmasını  Yüce Allah’tan diliyorum.’ dedi.

Hacer Kesici

Çorum Çölyak Derneği  (ÇÇD) Başkanı

 

 

 

0 Paylaşımlar

Related posts