Yönetim Kurulu

1-FATMA MÜJGAN DEMİR         Başkan

2-HACER KESİCİ                          Başkan Yardımcısı

3- MUSTAFA AZAK                     Başkan Yardımcısı

4- HÜSEYİN ÖZDEN                  Genel Sekreter

5- ÖMER YILDIRIM                     Sayman

6- TUNCAY KESİCİ                      Üye

7- EDA ERGÜLER TÜMER          Üye

ÖZGEÇMİŞLER:

FATMA MÜJGAN DEMİR (BAŞKAN)

1971 Çorum doğumludur. İlkokul,  ortaokul ve lise öğrenimini Çorum’da tamamladı. Hitit Bilgisayar Kurs Merkezi’nden 900 saatlik ‘’Bilgisayar Programcılık Eğitimi’’ kursunu aldı. Tekstil alanında sayılı firmalar arasında bulunan Bilsar Tekstil Dış Ticaret Firmasında 25 yıl Kalite Güvence Yöneticiliği yaptı. Ayrıca yöneticiliğinin yanında fason takip, yıkama, boyama islerinin takip ve kalite onay işlerini yürüttü. 2018 yılında emekli oldu. 2015 yılında kurulan Çorum Çölyak Derneği’nin Kurucu Yönetim Kurulu üyeleri arasında yer almıştır. 2019 Şubat ayında yapılan Olağan Genel Kurul’da Çorum Çölyak Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. Doğa ve toprakla uğraşmak, kitap okumak, yürüyüş yapmak ve sohbet etmek özel zevkleri arasında yer alır. Evli ve bir çocuk sahibidir.

HACER KESİCİ (BAŞKAN YARDIMCISI)

1972 Çorum doğumludur. İlkokul ve ortaokulu Ankara ‘da tamamladıktan sonra lise ögretimini Çorum’da gördü. Daha sonra Hitit Üniversitesi Geleneksel El Sanatları Bölümü’nden mezun oldu.Halen Açık Öğretim Fakültesi Engelli Bakım ve Rehabilitasyon Bölümünde eğitim görmektedir. 2004 yılında kızına çölyak teşhisi konulduktan sonra çölyak hakkında çalışmalara başlamıştır. Glutensiz beslenmeye dair edindiği bilgi ve tecrübeleri çölyaklılar ile paylaşmak ve onlara yardımcı olmayı kendine amaç edinmiştir. 2015 yılında kurulan Çorum Çölyak Derneği’nin   Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. 14 Şubat 2016 da gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulda da Başkanlık görevini üstlenmiş ve bu görevi Şubat 2019 tarihine kadar başarıyla yürütmüştür. TBMM de Çölyak Hastalığı Araştırma Komisyonu kurulmasına katkı sağlamış ve çeşitli illerde yapılan çok sayıdaki  ‘’Çölyak Çalıştayı’’ na katılmıştır. Çorum Halk Eğitim Merkezi öğretmenidir ve Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi’nde Usta Öğretici olarak görev yapmaktadır.Sanatsal faaliyetler ve özellikle el sanatları özel ilgi alanları içinde yer alır. Evli ve 1 kız, 1 erkek iki çocuğu vardır.

DR. MUSTAFA AZAK (BAŞKAN YARDIMCISI)

1972 de İskilip’te doğdu. Azmımilli İlkokulu, İskilip Ortaokulu ve İskilip Lisesi olmak üzere 1989 yılına kadar İskilip’te eğitimine devam etti. Daha sonra Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne gitti ve buradan 1995 de mezun oldu.  1995 de Bayat Barak Köyü’nde ilk görevi olan Sağlık Ocağı Hekimliğine başladı ve daha sonra 2016 da Bayat Devlet Hastanesi Acil Polikliniği’ne geçti. Yürütmekte olduğu Bayat Devlet Hastanesi Başhekimlik görevinden 1997 de ayrılarak kendi ilçesi olan İskilip’te yeni görevine başladı. 1997-2007 yılları arasında İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesi’nde Acil Hekimliği ve Diyaliz Hekimliği görevini yürüttükten sonra 2008 yılında Mimar Sinan Aile Sağlığı Merkezi’nde Aile Hekimliği görevine başladı. 2017 yılından beri Hitit Üniversitesi Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi alıyor. Çorum Tabip Odası‘nda 2012-2014 yılları arasında Yönetim Kurulu üyeliği görevini icra ettikten  sonra 2014-2016 arasında Çorum Tabip Odası Başkanlığı yaptı.2016 yılından beri Çorum Tabip Odası Delegeliği  görevini yürütmektedir.2015 yılında kurulan Çorum Çölyak Derneği’nin Kurucu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak dernek kurulmasına katkı sağladı. Ailesinde çölyaklı bulunmamasına rağmen Kurucu Başkan Hacer Kesici’nin teşvikleriyle sosyal sorumluluklar bünyesinde derneğimizin kurulmasına önayak oldu. Derneğimizin kuruluşundan bugüne kadar Başkan Yardımcısı görevini yürütmektedir. Ayrıca Bekir Aksoy İlkokulu Okul Aile Birliği Üyesi (2012-2014), Mustafa Kemal Orta Okulu Okul Aile Birliği Üyesi (2014-2015), Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Üyeliği ve Başkanı (2016-2018)   olarak da sivil toplum örgütlerinde çalışmıştır. Yabancı dili İngilizcedir. Edebiyat, spor yapmak, voleybol oynamak, fotoğraf çekmek ve gezmek özel zevklerinin arasındadır. Evli ve 4 kız çocuğu babasıdır.

HÜSEYİN ÖZDEN (GENEL SEKRETER)

25.02.1969 da Ankara’da doğdu. İlkokul ve Ortaokulu Ankara’da tamamladıktan sonra Keçiören Farabi Lisesi’ni bitirdi. Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1993-2007 yılları arasında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nda çalıştı. 2007 yılından bu güne kadar Hitit Üniversitesi Rektörlüğü’nde çalışmaktadır ve halen Hitit Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı görevini yürütmektedir.

14 Şubat 2016 da gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulda da Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiş ve bu görevi bugüne kadar devam etmiştir. Ayrıca Hitit Üniversitesi Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Üyesi (2007-2017), Fatih Sultan Mehmet İlkokulu Okul Aile Birliği Üyesi (2013-2016), Mustafa Kemal Orta Okulu Okul Aile Birliği Üyesi (2016-2017) olarak da sivil toplum örgütlerinde çalışmıştır. Yabancı dili İngilizcedir. Hobileri arasında müzik ve gezi yapmak yer alır. Evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.

ÖMER YILDIRIM (SAYMAN)

1975 Çorum Osmancık doğumludur.  İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrenimini Çorum’ da tamamladı. 2015 yılında kurulan Çorum Çölyak Derneği’nin   Kurucu Yönetim Kurulu üyeleri arasında yer almıştır. Derneğimiz kurulduğu günden beri yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır ve derneğimizin muhasebe işlerini yürütmektedir. Balık tutmak, ava gitmek, spor yapmak, kitap okumak ve gezmekten hoşlanır. Serbest muhasebeci mali müşavir olarak kendi işyerinde çalışmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

TUNCAY KESİCİ (ÜYE)

1966’da Çorum’da doğdu. Okulları Zafer İlkokulu, Bedri Karafakıoğlu Ortaokulu ve Çorum Ticaret Lisesi olmak üzere Çorum’da eğitim hayatını tamamladı. Ortaokul yıllarında bireysel yeteneklerini kullanarak futbol oynadı ve salon sporlarından hentbol kaleciliği yaptı. İleriki yıllarında ise halkoyunları ile tanışarak önce oyunculuk daha sonra eğitmenlik derken uzun yıllar kısa adı EFTUD olan dernek bünyesinde yarışmalara katıldı ve yaz dönemlerinde kısa vadeli kurslar verdi. Halk oyunları takımlarıyla yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen birçok festivale katıldı. Daha sonra muhasebe bürosunda iş hayatına başladı ve titizlik ve dikkat gerektiren görevimi uzun yıllardır yürütmektedir. 28 yaşında Kurucu Başkanımız Hacer Kesici ile evlendi. Elliliğinden Nurşah adında bir kız ve Melikşah adında bir de erkek evlat sahibi oldu. Kızının dokuz yaşında çölyak tanısı konması ile hayatının tamamını buna odaklayarak yaşamaya başladı. Çölyakla yaşamda nasıl mutlu olunur, nasıl çölyaklıların hayatını kolaylaştırırız, nasıl hedeflere ulaşırız sorularına eşiyle birlikte cevap bulmaya çalıştı. 2015 yılında kurulan Çorum Çölyak Derneği’nin    Kurucu Yönetim Kurulu üyeleriarasında yer aldı ve derneğin organizasyonlarında özellikle fotoğraf çekim işleri olmak üzere her alanda çalıştı. 2019 Nisan ayında yapılan Olağanüstü Genel Kurul’da Çorum Çölyak Derneği Yönetim Kurulu üyesi oldu.

EDA ERGÜLER TÜMER (ÜYE)

1990 yılında Keçiören/ANKARA’da doğdu. İlköğretim ve Ortaöğretim dönemini İstanbul’da geçirip Uludağ Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. 2020 yılında kendisinin Çölyak Tanısı alması ile birlikte glutensiz diyete başladı ve glutensiz yaşama dair bilgi ve tecrübe edinmek amacıyla Çorum Çölyak Derneği’ne üye oldu. Çorum Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı bir kuruluşta Sosyolog olarak görev yapmaktadır. Seyahat etmek, fotoğrafçılık, kitap okumak hobileri arasındadır. Evli ve bir çocuk sahibidir.

0 Paylaşımlar