HATAP UN’DAN ÇÖLYAKLILARA DESTEK

 hatap-un

        Çorum Çölyak Derneği (ÇÇD)  Hatap Un’u ziyaret etti. Hatap Un Yönetim Kurulu Üyesi Latif Kavukçu ve Üretim Müdürü İlknur Temiz’in hazır bulunduğu ziyarete  Çorum Çölyak Derneği (ÇÇD) Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

       Ziyarette Çorum Çölyak Derneği (ÇÇD)  Başkanı Hacer Kesici Hatap Un’un kendileri için her zaman çok değerli  olduğunu ve  özel bir anlam ifade ettiğini belirtti. Kesici;  ‘Glutensiz  un üretimi  için 5 yıl önceki çalışmalarınızı unutmuyoruz. Ticari kaygılardan uzak bir şekilde çölyaklılara hizmet etmek için var gücünüzle çalıştınız. Toplumda Çölyak hakkında çok az bilgi ve alaka varken bile Hatap Un konuyla ilgili çalışmalarda bulundu. Ayrıca Çölyakla ilgili  bir farkındalık oluşturmak ve Çölyaklılara destek olmak için kurduğumuz derneğimizin kuruluş aşamasında ve sonrasında yaptığınız katkılar takdire şayan. Desteklerinizin devamını diliyorum’ dedi.

    Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Latif Kavukçu, Hatap Un kuruluşundan bugüne üretimi, teknolojileri, ürün yelpazesi ve personel kadrosu ile ilgili bilgiler verdi. Özellikle 5 yıl önceki ‘Glutensiz Un’ üretimi için yaptıkları çalışmalardan bahseden Kavukçu ‘Çölyaklılara hizmet etmek için elimizden gelenin azemisini  yapmamıza rağmen maalesef o dönemde istediğimiz sonuçları alamadık. Ancak bugünlerde  Hitit Üniversitemizin glutensiz un çalışmalarını duyuyor ve çok memnun oluyoruz. Ayrıca  Millet Vekilimiz Sayın Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt Hanfendi de Çölyakla yakından ilgileniyor ve çalışmalara destek oluyor.Bu çabaların sonuç vermesini ümit ediyoruz.Çölyaklılara  hizmet eden böyle bir derneğin ilimizde kurulmuş olması da çok isabetli oldu.  Faaliyetlerinize destek olmak bizim için gurur verici. Yardım edebilmekten mutluluk duyuyor başarılarınızın devamını diliyorum ‘ dedi.

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment