GIDA TARIM ve HAYVANCILIK  MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETİMİZ

tarim-muduru

Çorum Çölyak Derneği (ÇÇD) Yönetim Kurulu Üyeleri İl Gıda Tarım ve Hayvancılık  Müdürü Erkan Elfaz Ermiş’i makamında ziyaret etti.

Çorum Çölyak Derneği (ÇÇD) Başkanı Hacer Kesici ziyarette : “Çölyaklıların  yaşamında yardımcı olmak ve Çölyak  hakkında toplumda bir farkındalık oluşturmak için kurduğumuz derneğimizin kuruluş aşamasında gösterdiğiniz destek için size çok teşekkür ediyorum. Müdürlüğünüz ve Hitit Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümü biz çölyaklılar için en önemli birimler. Karabuğday yetiştirilmesi hakkındaki çalışmalarınız bizler için umut verici gelişmeler. Özellikle üniversitemiz  çalışmalarıyla gerçekleştirilen glutensiz un imalatı ve glutensiz ekmek,  tüm çölyaklılar tarafından büyük bir özlemle bekleniyor. Bizler için umut ışığısınız. İlimizde üretilen Çölyaklılara uygun gıdaların  çölyaklılara ulaşımı  için ÇÇD olarak üzerimize düşen ne görev varsa, yapmaya hazırız. Sayın Millet Vekilimiz Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt hanfendinin Çölyak konusunda hassasiyeti ve derneğimize desteği en üst seviyede. Onların da desteğiyle derneğimizin  büyüyeceğine ve daha etkin hale geleceğine inancımız tam. Başka illerdeki derneklerin sahip olmadığı  ve ilimizdeki milletvekillerimizin, valimizin ve idarecilerimizin derneğimize karşı gösterdiği bu büyük ilgi bizleri çok mutlu ediyor. Kendilerine ve size çok teşekkür ediyorum. Desteğinizin devamını diliyorum” dedi.

İl  Gıda Tarım ve Hayvancılık  Müdürü Erkan Elfaz Ermiş ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Çorum Çölyak Derneği (ÇÇD)  yönetimine başarılar diledi.

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment