ÇÖLYAK VE GLUTENSİZ YAŞAM PANELİMİZE YOĞUN İLGİ

Hitit Üniversitesi ve Çorum Çölyak Derneği tarafndan düzenlenen  ”Çölyak ve Glütensiz Yaşam Paneli” ve aynı zamanda  çölyaklı çocuklarımızın karne şenliği ile  Kuruluşumuzun 4. yılını kutladığımız organizasyonumuz büyük bir ilgi gördü.  İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr Ömer Sobacı, Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam,  Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü ve Eşi Seher Çöplü, Çorum Belediye Başkanının Eşi  Feyza Aşgın, sivil toplum örgütü üyeleri ve çok sayıda Çölyaklı ve yakını programa katıldı.

Ethem Erkoç Konferans Salonu Hitit Üniversitesi MYO Kampüsü’nde gerçekleşen program ; Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ndan sonra Çorum Çölyak Derneği Başkanı  Fatma Müjgan Demir’in açılış konuşması ile başladı. İl Sağlık Müdürlüğü ve Çorum Çölyak Derneği tarafından hazırlanan  hediyelerinin çocuklara taktim edilmesinden sonra Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurcan Baykam’ın moderatörlüğündeki panele geçildi. H.Ü Tıp Fakültesi Pediatri Ana Bilim Dalın’dan Doç. Dr. Atakan Comba, H.Ü Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalın’dan Dr. Öğretim Üyesi Hüseyin Köseoğlu, H.Ü. Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden Dr. Öğretim Üyesi Hülya Çakmak, Başkanımız  Fatma Müjgan Demir ve Dernek Üyemiz Çölyaklı annesi Neşe Çekiş panelist olarak Çölyakı her yönüyle anlattılar. Katılımcıların büyük bir ilgiyle takip ettiği panel, soru cevap kısmıyla son buldu.

Daha sonra hazırlanan teşekkür belgelerinin panalistlere İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr Ömer Sobacı ve Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü tarafından taktim edildi. Çorum Çölyak Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Panelistler, Protokol Üyeleri , Çölyaklı çocuklarla beraber, kuruluşumuzun 4. yılı ”Glutensiz Yaş Pastasını” kestiler. Derneğimizin mutfağında özel olarak hazırlanan Glutensiz yaşpasta ve kurabiyelerin ikram edildiği kokteyl ile etkinliğimiz son buldu.

Çorum Çölyak Derneği olarak bu organizasyonu yapılmasını olanak sağlayan  Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, çocuklarımızın karne hediyelerini hazırlamamıza destek olan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ömer Sobacı ve tüm misafrlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment