MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETİMİZ

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı’yı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledik.Ziyarete katılan heyetimizde Başkanımız Fatma Müjgan Demir, Başkan Yardımcımız Hacer Kesici ve Genel Sekreterimiz Hüseyin Özden yeraldı.

Konu hakkında açıklama yapan Başkanımız Fatma Müjgan Demir; ”İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı’ya bir hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Bize karşı çok samimi ve ilgili davranan müdürümüzle çok faydalı bir fikir alışverişi yaptık.Kendisine Çölyak Hastalığı, Çorum Çölyak Derneği ve glutensiz diyet hakkında bilgiler verdik. Sağlık Bakanlığı’nın halk, öğrenciler ve  öğretmenlere yönelik hazırladığı ”Topluma Yönelik Bilgi Broşürü”,  ”Öğrencilere Yönelik Bilgi Broşürü”  ve  ” Çölyak Hastalığı Öğretmenlere Yönelik Bilgilendirme Rehberi’ni müdürümüze taktim ettik. Okulllarda,  özellikle  kantinlerde çölyaklılara yönelik gelişmelerin olmasını istedik. ”Gaziantep Gastronomisinde Glutensiz Keşifler” isimli projemiz kapsamında yaptığımız  faaliyetler ve Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü ziyaretimiz hakkında bilgi verdik. Geçen yıl gerçekleştirdiğimiz ”Glutensiz Üret Sağlıklı Tüket”  projemizi anlattık. Ayrıca Hitit Üniversitesi ve Çorum Çölyak Derneği’nin ortak düzenleyeceği ve  21 Ocak Salı günü Saat 15,00 de gerçekleşecek olan   ”Çölyak ve Glütensiz Yaşam Paneli”mize Sayın Müdürümüz Yakup Sarı’yı davet ettik.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Çorum Çölyak Derneği’nin çalışmalarına destek olacaklarını,  çölyaklı öğrencilerin sağlığı için kendi üzerlerine düşen görevleri yerine getirceklerini ve salı günü gerçekleşecek olan panele katılmaya çalışacağını söyledi.

Gösterdiği yakın ilgi için İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yakup Sarı’ya Çorum Çölyak Derneği Yönetim Kurulu adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment