PROJEMİZİN AÇILIŞINA BÜYÜK İLGİ

Çorum Çölyak Derneği’nin hazırlayıp  İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından kabul edilen ”GLUTENSİZ ÜRET SAĞLIKLI TÜKET” projemizin açılış toplantısını 5 OCAK 2019 Cumartesi Turgut Özal Konferans Salonu’nda  gerçekleştirdik.

Büyük bir ilgi gösterilen toplantımıza Ak Parti MKYK üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ömer Sobacı, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Mustafa Bayrak, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Arslan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yahya Çoban, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Barış, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. İhsan Demirbaş, Çorum Ecacı Odası Başkanı Sönmez Çalışkan, Türkiye Zihinsel Engelliler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Beyazay Derneği temsilcsi Dr. Neslihan Hüsülüoğulları, Onkosav Başkanı Birgül Harzadin, Eczacı Ayhan Şamlı, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, dernek üyelerimiz ve misafirlerimiz katıldı.

Başkanımız Hacer Kesici’nin yaptığı açılış konuşmasından sonra Başkan Yardımcımız Dr. Mustafa Azak proje tanıtımını gerçekleştirdi.

Daha sonra Ak Parti MKYK üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan yaptığı konuşmada ; ”Sizlere yardımcı olmak bizim asli görevimiz. Bu tip faydalı projelerin aslında daha önce gerçekleştirilmesi gerekirdi. Bu yavrular ve tüm çölyaklılar hepimizin.Hep beraber bu şehirde yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi daima korumalıyız. Bu proje yetmezse yeni hazırlanacak projelere ve Çorum’da bulunan başka derneklerin projelerine de destek vermeye hazırız. Glutensiz Üret Sağlıklı Tüket projesinin hayırlara vesile olmasını diliyor Çölyaklıların daima yanında olduğumuzu bilmenizi istiyorum” dedi.

Program sunuculuğunu başarılı bir şekilde gerçekleştiren Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik 4. sınıf öğrencisi Nurcan Nehir’in glutensiz yiyeceklerin ikramı için misafirleri davet etmesiyle sonlanan toplantı sonrasında davetlilere hazırlanan Çölyak broşürleri dağıtıldı ve glutensiz ürünler tanıtıldı. Davetlilerin sohbet fırsatı bulduğu kokteyl ile program sonlandı.

Çorum Çölyak Derneği Yönetim Kurulu olarak bu güzel günümüzde gönderdiği çiçekle toplantımızı onurlandıran Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’ye, daha önceden planlanmış programları nedeniyle katılamadığı için telgraf gönderen Çorum Ak Parti Milletvekili Oğuzhan Kaya ve bizi yalnız bırakmayıp toplantımıza katılan tüm misafirlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.


0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment