KADİM ŞEHİR MARDİN

ÇÖLYAK DOSTU MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ

”Glutensiz Mutfak Uygulamaları” projesi kapsamında düzenlediğimiz inceleme gezimizin Mardin ayağında ilk olarak  Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’ı makamında ziyaret ettik. Başkan Yardımcılarımız Hacer Kesici ve Dr. Mustafa Azak, Yönetim Kurulu Üyemiz Tuncay Kesici ile Şanlıurfa Çölyak Derneği ve Türkiye Çölyak Federasyonu Başkanı olan Hasan Doğan’dan oluşan heyete ziyaret sırasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr.Serhat Harman, Turizm Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Gülseren Özaltaş Serçek ve Mardin Artuklu Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğr. Gör. Süleyman Engin eşlik etti. 

Herkesle tek tek tanışıp ilgilenen Rektör Özcoşar ile çölyak ile ilgili genel bilgiler, derneğimizin çalışmaları ve Mardin Artuklu Üniversitesi’nde  gerçekleştirilen faaliyetler hakkında konuştuk. Sayın Rektör Özcoşar; Toplumda  Çölyak farkındalığı oluşturmak ve çölyaklı öğrencilerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla çalışmaların yapılması için ilgili akademik birime gerekli talimatları verdi.  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Özcoşar konu hakkında yaptığı açıklamada ”Mardin Artuklu Üniversitesi  olarak Öğr. Gör.Süleyman Engin öncülüğünde çölyak hastalarının yaşam kalitesini arttırma çabasında farkındalık çalışmalarına imza atarak, projelerimizle özel beslenme zorunluluğu olan çölyaklılar için glütensiz beslenmeye hayat vermeye devam ediyoruz.” dedi.

Daha sonra Mardin Artuklu Üniversitesi’nin çölyaklıların yaşam kalitesini artırmak için  bugüne kadar gerçekleştirilen faaliyetlere verdikleri destek nedeniyle  plaket taktimine geçildi. Derneğimizin hazırlattığı ve üzerinde logomuzun yer aldığı hediyeyi  Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serhat Harman ve  Öğr. Gör. Süleyman Engin’e taktim ettik. Gösterdikleri yakın ilgi için Sayın Rektör Özcoşar ve eşlik eden heyete çok teşekkür ediyoruz.

GLUTENSİZ ŞEF SÜLEYMAN ENGİN İLE MARDİN 

Mardin Artuklu Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nde  Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başlayan Glutensiz Şef Süleyman Engin’i makamında ziyaret ettik. Bölümlerinin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Şef  heyetimize  eğitim verilen mutfakları ve kurulmakta olan restoranı gezdirdi. Yapılan bu güzel faaliyetleri görmek hepimizi mutlu etti ve çölyaklılar adına çok sevindirdi. Her zaman çok çalışkan olan Glutensiz Şefimiz Süleyman Engin’in başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

Üniversitedeki temaslarımıza Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Bayar ile devam ettik ve kendisine Genel Sekreterimiz Hüseyin Özden’in selamlarını ilettik. Son olarak Turizm Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Gülseren Özaltaş Serçek’i ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldık. Gösterdikleri yakın ilgi için herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Öğr. Gör. Süleyman Engin ve eşi bize Mardin’i gezdirerek çok güzel anılara sahip olmamızı sağladı.Kendilerini yapacağımız glutensiz mutfak eğitimlerinde tekrar görmeyi umuyor ve çölyaklıların hayatında daim olmalarını diliyoruz.

 

 

 

 

 

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment