GLUTENSİZ YOLDA SON DURAK KIZILTEPE

KIZILTEPE KAYMAKAMI’NDAN YAKIN İLGİ

Çorum Çölyak Derneği’nin yürüttüğü ve İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün desteklediği   ”Glutensiz Mutfak Uygulamaları” projesinin inceleme gezisi kapsamında hemşehrimiz olan  Kızıltepe Kaymakamı  Hüseyin Çam’ı makamında ziyaret ettik. Ziyarete Başkan Yardımcılarımız Hacer Kesici ve Dr. Mustafa Azak ile Yönetim Kurulu Üyemiz Tuncay Kesici ve Kızıltepe’de  bize eşlik eden  Hikmet Türkel  katıldı.

Samimi bir ortamda karşılıklı hoş sohbet ile geçen ziyaretimizde Kaymakam  Hüseyin Çam Kızıltepe hakkında tanıtıcı bilgiler verdi. Kendisi ile ilçede bulunan çölyaklıların durumu, glutensiz beslenme ve Çorum Çölyak Derneği’nin çalışmaları hakkında konuşma şansımız oldu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çam, Çorumlu hemşehrilerine selam gönderdi.

Konu hakkında açıklama yapan Başkan Yardımcımız Dr. Mustafa Azak; ”Glutensiz Mutfak Uygulamaları projemizin  son ziyaretini kıymetli hemşehrimiz Kaymakam Hüseyin Çam Beye gerçekleştirdik. Öncelikle yoğun çalışma şartlarına rağmen bizlerle yakından ilgilenmesi nedeniyle kendisine tüm yönetimimiz adına çok teşekkür ediyorum. Samimi bir ortamda sohbet edip çölyak konuşma şansımız oldu. Memleketten ne kadar uzak olsak ta bir Çorum esintisi yaşattık.

Projemiz kapsamında 4 gün boyunca kendimize bir glutensiz yol belirledik. Adıyaman, Şanlıurfa ve Mardin’de ziyaretlerde bulunduk. Çok faydalı bilgiler öğrendik. Gönlü zengin, cana yakın  hepsi birbirinden iyi çok güzel dostlar edindik. Hiç bir yerde zorluk çekmedik. Bilakis bütün illerde çok yoğun ilgi gördük ve işlerimiz dostlarımız sayesinde kolaylaştı. Çölyaklıların faydası için çalışan bir çok kişiyi görmek ilerisi için daha güvenle bakmamızı sağladı. Çorum Çölyak Derneği olarak bu çalışmalardan istifade ettik. Projemizi destekleyen İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü başta olmak üzere emeği geçen herkese ve Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin ve Kızıltepe’deki bizimle ilgilenen herkese canı gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment