Hitit Üniversitesi Öğrencileri Derneğimizde

Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik 4. sınıftan bir grup öğrenci  derneğimizi incelemek için  hafta sonu   dernek büromuza geldi.  Toplumsal Duyarlılık dersleri kapsamında Çorum Çölyak Derneği hakkında bir inceleme dosyası hazırlayan  öğrenciler Duygu Akdoğan, Kader Türkak ve Sonay Mercan ‘a  derneğimizin kuruluşu ve  faliyetlerimiz hakkında Başkanımız Hacer Kesici ve Başkan Yardımcımız Dr. Mustafa Azak bilgi verdi.Ayrıca Çölyak semptomları, tanısı ve glutensiz diyet hakkında bilgi alan öğrenciler, Cumartesi buluşmalarına katılan çölyaklılar ile de hastalık hakkında görüşme yaptılar.

Konu hakkında açıklama yapan Başkanımız Hacer Kesici; ‘Toplumsal farkındalığı artıracak bu tip çalışmaları canı gönülden destekliyoruz. Çok kıymetli Hemşirelik 4. sınıf öğrencilerimiz öncelikle kendi fakültelerinde sonra da mesleğe adım attıkları yerlerde derneğimiz ve çölyak için faydalı çalışmalarda bulunacaklar. Gençlerimizin özellikle de sağlık sektöründe eğitim gören öğrencilerimizin derneğimize ve çölyaka ilgisi bizleri çok mutlu ediyor. Bu öğrencileri yetiştiren aileler ve Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim görevlilerine teşekkürlerimizi sunuyorum’ dedi.

Başkanımız Hacer Kesici, Başkan Yardımcımız Dr. Mustafa Azak ve çölyaklılarla çok faydalı görüşmeler yaptıklarını söyleyen öğrenciler,  Çorum Çölyak Derneği ve Çölyak hakkında hazırladıkları dosya ile güzel çalışmalara imza atacaklarını söylediler ve ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment