ÇÖLYAKLILARA MÜJDE


Çorum Çölyak Derneği’nin hazırlayıp  İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’ne sunmuş olduğu ”GLUTENSİZ ÜRET SAĞLIKLI TÜKET” projesi onaylanmıştır.Proje kapsamında bir glutensiz mutfak oluşturulacak ve burda konusu üzerinde uzmanlaşmış  eğiticilerle ‘Glutensiz Yiyecek Yapım Kursları’ verilecektir.Kursların bitiminde bu mutfak Çorum Çölyak Derneği’ne teslim edilecek ve dernek üyelerinin hizmetine sunulacaktır.Ayrıca proje sonunda eğitimler süresince oluşacak glutensiz yiyecek tarifleri kitap haline getirilecek ve çölyaklılar için çok faydalı bir kaynağa kavuşulacaktır.

Konu hakkında açıklama yapan Başkanımız Hacer Kesici; ” Çölyaklıları çok sevindirecek, müjdeli bir haberi kamuoyu ile paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Çölyaklıara çok büyük faydası olacağına inandığımız GLUTENSİZ ÜRET SAĞLIKLI TÜKET  projesinin  onaylandığını öğrenmiş bulunmaktayız. Bu bizim faaliyetlerimizi yürütmek için çok büyük fayda sağlayacak bir fırsat. Çölyaklıların hayatını kolaylaştırmak için bu projeyi Ocak 2019 da gerçekleştirmeye başlayacağız. Önümüzdeki haftalarda yapacağımız bir basın toplantısı ile ayrıntıları paylaşacağız. Öncelikle Çorum Ak Parti Milletvekili, MKYK üyesi  Ahmet Sami Ceylan’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Kendisi Bayram kutlaması için derneğimize geldiğinde proje yapılması konusunda bizleri yüreklendirmiş ve bize önderlik etmiştir. Projenin her aşamasında desteğini esirgememiş ve sonuçlanmasını sağlamıştır. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

Ayrıca TBMM’de ziyeret edip desteklerini aldığımız Çorum Ak Parti Milletvekili Oğuzhan Kaya ve Çorum Ak Parti Milletvekili  Erol Kavuncu ile Derneğimize destek olan Çorum Ak Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ ve  her zaman yanımızda olan İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Mustafa Bayrak’ a teşekkür ederiz.Hepimiz için hayırlı, uğurlu olsun ” dedi

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment