Hakimiyet Gazetesi’ni Ziyaret Ettik

RECEP MEBET

Çorum Çölyak Derneği yönetimi dün gazetemizi ziyaret etti.

Gazetemiz İmtiyaz sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Şevket Erzen’in ev sahipliğindeki ziyarete Dernek Başkanı Hacer Kesici’nin yanı sıra Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Mustafa Azak, Hüseyin Özden, Ömer Yıldırım ve Sıddık Veldet katıldı.

Ziyarette konuşan Hacer Kesici, Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı’na yeniden seçilen Şevket Erzen’i tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Gazetemizin 26’ncı kuruluş yıl dönümünü de kutlayan Kesici, babasının vefatından dolayı Erzen’e başsağlığı dileklerini de iletti.

ÇORUM’DA 600 ÇÖLYAKLI VAR

Derneklerinin faaliyetleri ile ilgili bilgiler de veren Kesici, Sağlık Bakanlığı verilerine göre Çorum’da 600’e yakın çölyak hastasının yaşadığını söyledi.

Amaçlarının çölyak hakkında farkındalık oluşturmak olduğunu vurgulayan Kesici, “Cumartesi günleri öğleden sonra Terlemez İşhanı’ndaki Dernek büromuzda çölyak hastaları ve ailelerini buluşturuyoruz” dedi.

Hastalar ve aileleri arasında kaynaşma imkanı sağlayan buluşmaya katılanlara glutensiz ürünlerden oluşan ikramlarda bulunduklarını anlatan Kesici, “Çölyak hastalarının sağlıklı beslenmesi için gerekli olan ürünlerin temini noktasında da katılımcıları bilgilendiriyoruz. Etkinliklerimizle ilgili detaylı bilgi edinmek ve destek vermek isteyenler Facebook sosyal paylaşım sitesindeki Çorum Çölyak Derneği sayfamızı ziyaret edebilirler” diye konuştu.

‘ÇÖLYAK HASTALIĞINA DİKKAT ÇEKMEK İSTİYORUZ’

Çölyak hastalığına karşı sağlıklı yaşam için tek çarenin diyet olduğunu hatırlatan Kesici, “Bu rahatsızlığa yakalananların yüzde 30’u hasta olduklarını dahi bilmiyor” tespitinde bulundu.

Kesici, Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Atakan Comba’nın hastalığın teşhis ve tedavisi alanında Çorum için büyük bir şans olduğunu ifade etti.

Çölyak konusunda tedbir alınması durumunda kanser hastalığının önemli bir sebebinin de ortadan kalkacağına işaret eden Kesici, sağlık taramalarına daha fazla önem verilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Şevket Erzen ise Çölyak Derneği yöneticilerine çalışmalarında başarılar diledi.

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment