DERNEĞİMİZDE ÇANAKKALE-BURSA GEZİSİ

      ÇOCUKLAR SIKILMASIN ÇÖLYAK YAKMASIN Projemizde yer alan Çanakkale gezisini üyelerimiz ve ailelerinden oluşan bir grupla bu hafta sonu gerçekleştirdik.

      Kurucu Yönetim Kurulu Üyemiz Müjgan Demir’in ekip sorumluluğunu yürüttüğü gezimiz 5 Mayıs Cuma akşamı başladı. Cumartesi Gelibolu’da Çanakkale Şehitlik turunu gerçekleştiren grubumuza Çanakkale Onsekiz Mart  Üniversitesi Tarih Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Ahmet Esenkaya rehberlik etti. Konu hakkında doktora yapmış, memleket sevdalısı hemşerimiz Yrd. Doç. Dr. Ahmet Esenkaya’ya muhteşem sunumları ve üyelerimize gösterdiği büyük ilgiden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Hepimizin gözleri dolarak dinlediği Çanakkale Savaşı’nı kazanan ecdadımızı şimdi daha iyi anlıyor ve kendileri için dua ediyoruz. Yüce Allah ülkemizi işgal etmek isteyen düşmanlarımıza ve içerdeki işbirlikçi terör gruplarına fırsat vermesin diyoruz.

      Cumartesi akşamı konaklamak için Bursa’ya geçen grubumuz Bursa Çölyakla Yaşam Derneği Başkanı Yusuf Altay’ın önderliğinde pazar günü Bursa’nın tarihi yerlerini gezdi. Çölyaklıların konaklama, yiyeceklerin temini konusunda yardımcı olan ve gezi boyunca bize eşlik eden Bursa Çölyakla Yaşam Derneği Başkanı Yusuf Altay’a Çölyaklılara uygun olarak hazırlattığımız Çorum Leblebisi ve kuruyemişlerinden taktim ettik. Çölyak hakkında fikir alış verişinde bulunup, faaliyet ve bilgilerinden istifade ettiğimiz Başkan Yusuf Altay ve ailesine çok teşekkür ediyoruz.

      Bursa turunu Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile kurulan ‘Glutensiz Yaşam Kafe” de alışverişle sonlandıran çölyaklılar 7 Mayıs Pazar gecesi Çorum’a ulaştı. Gezimize destek olan Fsm Form Sağlık ve Medikal ürünleri, Glutenon Tıbbi Gıda Üretim Ltd. Şti., Bake Home, Arzu Kuruyemiş ve iş adamlarımıza ayrıca emeği geçenlere teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

 

 

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment