Çorum’dan “Diyarbakır anneleri”ne destek

Başkanımız Fatma Müjgan Demir çocuklarının dağa kaçırıldığı iddiası ile HDP Diyarbakır il binası önünde oturma eylemi yapan ailelere destek amacıyla Nisa Kültür Platformu’nun düzenlediği toplantıya katıldı.

Turgut Özal Konferans Salonu’nda düzenlenen ve Nisa Kültür Platformu üyesi kadınlar ile  sivil toplum örgütü temsilcilerinin katıldığı toplantıda, Diyarbakır’lı annelerin verdikleri haklı mücadeleyi sonuna kadar destekleyen bir  açıklama Nisa Kültür Platformu Sözcüsü Yasemin Eyvazlı tarafından okundu.

Başkanımız  Fatma Müjgan Demir konu hakkında yaptığı açıklamada; ” Çorum Çölyak Derneği olarak terörü lanetliyoruz.Terör örgütlerinin karşısında duran ve onların siyasi uzantılarından korkusuzca hesap soran annelerin yanında olduğumuzu göstermek için Nisa Kültür Platformu’nun düzenlediği bu toplantıya katıldık. Diyarbakır’lı çocukların  ve ülkmizin diğer evlatlarının terör batağından kurtulmasını istiyoruz. Ülkemizdeki her türlü terör belasından kurtulup, birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyoruz” dedi.


 

 

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment