ÇORUM ÇÖLYAK ADIYAMAN’DA

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün destekleriyle derneğimizin yürüttüğü  ”Glutensiz Mutfak Uygulamaları” projesinin inceleme gezisi kapsamında Adıyaman’da bir dizi ziyarette bulunduk. Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Adıyaman Çölyak Derneği Başkanı Salih Gültoplayan, Belediye Kültür Ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Hasan Bereket, Nam Glutensiz Un sahibi Nihat Fidan ve glutensiz yiyecek imal eden Dı Carne’s Coffee sahibi Şirvan Adak’ı mekanlarında ziyaret ettik.

ADIYAMAN VALİSİ’NDEN YAKIN İLGİ

 Güne Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar ziyareti ile başlayan ekibimiz gördüğü yakın ilgiden dolayı  çok memnun kaldı.Başkan Yardımcılarımız Hacer Kesici ve Dr. Mustafa Azak ile Yönetim Kurulu Üyemiz Tuncay Kesici,  Adıyaman Çölyak Derneği Başkanı Salih Gültoplayan ve Nam Glutensiz Un sahibi Nihat Fidan’ın katıldığı ziyarette; çölyaklıların durumu, çölyak derneklerinin gerçekleştirdiği faaliyetler ve glutensiz ürünler hakkında bilgi alışverişi yapıldı. Konu ile yakından ilgilenen Vali Çuhadar glutensiz ürünlerin Adıyaman’da imalatı konusunda çalışmaların takipçisi ve destekçisi olacağını söyledi.  ”Glutensiz Mutfak Uygulamaları” projemiz ve çalışmalarımız hakkında bilgi verdiğimiz Vali Çuhadar’ı Çorum’a davet ettik.

ÇÖLYAK DERNEKLERİ BULUŞTU

Daha sonra Adıyaman Çölyak Derneği bürosuna geçen ekibimiz Başkanı Salih Gültoplayan’dan gerçekleştirmiş oldukları projeler hakkında bilgi aldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Gültoplayan bize ”Sağlıklı Hayat İçin Glutensiz Mutfak Proje Kitabı ve  GÜNEŞİ BATMAYAN ÜLKE:İnsülinya Diyabet&ÇölyakSIZIM” kitabını taktim etti. Gösterdiği Yakın ilgi için başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.

NAM GLUTENSİZ UN’DA İNCELEME

Firma sahibi Nihat Fidan’ın eşliğinde çalışanlarından bilgi alan yönetim kurulu üyelerimiz Nam Glutensiz Un çeşitlerini inceledi. Glutensiz un imalatı hakkında bilgi veren Nihat Fidan, yapılması planlanan projeler  için gece gündüz çalıştıklarını söyledi. Ayrıca  Çorum Çölyak Derneği’nin etkinliklerine de katkı sağlamaktan  mutluluk duyduğunu ve çölyaklıların hayatını kolaylaştırmak için uygun ve kaliteli glutensiz un ürettiklerini belirtti. Bu güne kadar derneğimizle iletişim içinde olan ve desteklerini esirgemeyen Sayın Nihat Fidan’a teşekkürlerimizi sunarız.

KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ 

Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Hasan Bereket ile makamında görüşerek çölyaklılar için yürütülen sosyal faaliyetler hakkında bilgi aldık. Kıymetli Müdürümüz’ün başarılı çalışmalarını gözlemlemenin mutluluğunu yaşadık. Çölyaklılar için yapılan faliyetlerin artarak devamını diliyor bize karşı gösterdiği yakın ilgi için Sayın Mehmet Hasan Bereket’e çok teşekkür ediyoruz.

 

GÜNÜN SON ZİYARETI DI CARNE’S COFFEE&RESTAURANT 

Glutensiz yiyecek imalat ve sunumunu gerçekleştiren kafeyi ziyaret ettik. İki çocuğu çölyaklı olan kafe sahibi  Şirvan Adak’tan  glutensiz yiyecekler hakkında bilgi alan ekibimiz ürün yelpazesinin artırılmasını istedi. Bu tip işletmelerin çölyaklılar için önemine dikkat çektik.

 

 

 

 

 

 

 

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment