GLUTENSİZ YOLDA KAYSERİ VE KAHRAMANMARAŞ BAŞKANLARINA ZİYARET

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün desteklediği   ”Glutensiz Mutfak Uygulamaları” projesi kapsamında Adıyaman, Şanlıurfa ve Mardin’de bir dizi inceleme ziyaretinde bulunmak için yola çıkan Başkan Yardımcılarımız Hacer Kesici ve Dr. Mustafa Azak ile Yönetim Kurulu Üyemiz Tuncay Kesici güzergahta yer alan illere uğradılar.

İLK DURAK KAYSERİ

Kayseri Çölyakla Yaşam Derneği Başkanı Zahide Kaya ve Başkan Yardımcısı Ömer Yalçın’ın karşıladığı ekibimiz hep birlikte Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Kaytur Aş. tarafından işletilen ”Glutensiz Kafe” ye geçti. 3 Eylül 2021 de hizmete giren ve  çalışanları arasında bir diyetisyen ile çölyaklıların yer aldığı kafe büyük beğenimizi kazandı. Kayseri Çölyakla Yaşam Derneği Başkanı Zahide Kaya  çölyakla ilgili belediye ve özel sektörün hizmetleri hakkında bilgi verdi. Kayseri’de glutensiz ürünlere ulaşmadaki son  gelişmelerin  önemine dikkat çeken Başkan Kaya yeni açılan Glutensiz Kafe’nin büyük bir ihtiyacı giderdiğini söyledi. Gösterdikleri yakın ilgi için Başkan Zahide Kaya ve Başkan Yardımcısı Ömer Yalçın’a çok teşekkür ediyoruz.

KAHRAMANMARAŞ’TA MOLA

Ziyaretimizin ikinci kısmında Kahramanmaraş Çölyak Derneği Başkanı Nesrin Yaş ile buluştuk. Glutensiz ürün tedarik etme noktasında çölyaklıların  büyük zorluk çektiğini söyleyen Başkan Yaş ilgililerden destek beklediklerini paylaştı. Bizimle yakından ilgilenen Nesrin Hanım ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Başkan Yardımcılarımız Hacer Kesici ve Dr. Mustafa Azak ile Yönetim Kurulu Üyemiz Tuncay Kesici’den oluşan ekibimiz teşekkür ederek  yola çıktı.

 

 

 

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment