VALİ YARDIMCISI GLUTENSİZ MUTFAĞI İNCELEDİ

Vali Yardımcısı Recep Yüksel ve eşi Derya Yüksel Hanımefendi, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ömer Sobacı, İl Turizm ve Kültür Müdürü Ömer Arslan, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Barış ve Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Adnan Aydın  ile birlikte ”Glutensiz Üret Sağlıklı Tüket” projesi kapsamında kurulan ”Glutensiz Mutfağı” inceledi. Ziyaretçileri Çorum Çölyak Derneği Başkanı Fatma Müjgan Demir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürü Yahya Çoban, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Mustafa Bayrak,  Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Özcan Kuşcu ve Çorum Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Musa Akış’ın karşıladı. İlk olarak Okul Müdürü Musa Akış’ın makam odasında Yönetim Kurulumuz ile sohbet eden misafirlerimiz,  Çorum Çölyak Derneği ve ”Glutensiz Üret Sağlıklı Tüket” projemiz hakkında bilgi aldılar ve Başkanımız  Fatma Müjgan Demir’in yeni görevini kutladılar. Daha sonra misafirlerimiz  glutensiz  mutfağımızı inceledi ve ”Glutensiz Yiyecek Yapım ve Teknik Eğitimi” hakkında Glutensiz Şef Süleyman Engin’den bilgi aldılar.Eğitime katılan  kursiyerlerle sohbet ettikten sonra Vali Yardımcısı Recep Yüksel  ve beraberindekilere  glutensiz  mutfakta üretilen ürünler ikram edildi.

Vali Yardımcısı Recep Yüksel ,  Çorum Çölyak Derneğinin yaptığı faaliyetleri takip ettiğini ve ilimizde bu tip başarılı projelerin uygulanmasının çok önemli olduğunu söyledi. Glutensiz Şef Süleyman Engin’i projeye yaptığı katkıdan dolayı tebrik eden Yüksel, Çorum Çölyak Derneğinin bu organizasyonundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve önümüzdeki günlerde destekleriyle çölyaklılar için ilimizde daha farklı projelerin hayata geçirilebileceğini söyledi.

Konu hakkında açıklama yapan Başkanımız Fatma Müjgan Demir; ”Kıymetli konuklarımız Sayın Vali Yardımcımız  Recep Yüksel ve eşi Derya Yüksel Hanımefendi, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ömer Sobacı, İl Turizm ve Kültür Müdürü Ömer Arslan, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Barış ve Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Adnan Aydın’a bizleri yalnız bırakmayıp gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Çok kıymetli ziyaretçilerimizin bu düşüncesi, Çölyak hakkında topluma tanıtım yapılmasına ve gösterilen ilginin artmasına katkı sağlıyor. Ayrıca bize eşlik eden ev sahibimiz İl Milli Eğitim Müdürü Yahya Çoban, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Özcan Kuşcu ve Çorum Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Musa Akış ve projemizin her safhasında bize destek olup rehberlik eden  İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Mustafa Bayrak’a teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment