Savunuculuk ve Kampanya Eğitimine Katıldık

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı’nın düzenlediği ”Savunuculuk ve Kampanya Eğitimi” ne Çorum Çölyak Derneği adına Başkan Yardımcımız Dr. Mustafa Azak ile birlikte Türkiye’nin çeşitli illerinden 30 tane hak temelli Sivil Toplum Örgütü temsilcisi katıldı.

Ankara’da Holiday Inn Kavaklıdere Otel’de düzenlenen ve 1 gün süren eğitimde Sivil Düşün uzmanlarından Pınar Evrenosoğlu ve Ebru Ağduk ”Sivil Düşün Destekli Örnek Çalışmalar”, ”Savunuculuk Kampanyalarında; Çözüm Önerilerinin Geliştirilmesi, Temel Kavramlar, Taslak Plan Çıkarma, Karar verme Alanının Değerlendirilmesi, Tabanın Harekete Geçirilmesi, Problemlerin Belirlenmesi Tanımlanması ve Hedefin Ortaya Konulması” konuları hakkında çok faydalı sunumlar gerçekleştirdiler.

Konu hakkında açıklama yapan Dr. Azak; ” Çok faydalı, verimli ve dolu dolu geçen bu bir günlük eğitim sayesinde derneğimze daha faydalı olacak bir donanıma sahip olduk. Etkinlikteki güzel sunumları gerçekleştiren Sivil Düşün uzmanlarından Pınar Evrenosoğlu ve Ebru Ağduk, emeği geçenlere ve atölye çalışmasında çok uyumlu şekilde çalıştığımız STÖ temsilcisi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Önümüzdeki günlerde Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı’na verdiğimiz projelerin kabulü ile derneğimize katkı sağlayacağımıza inanıyorum. Çölyaklılara faydası olacak bu tip eğitimlere katılmaya devam edeceğiz.” dedi.

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment