PİSA GLUTENSİZ CAFE AÇILIŞINA KATILDIK

Başkanımız Fatma Müjgan Demir, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Dernek Üyelerimiz geçen hafta sonu gerçekleştirilen ‘‘Pisa Glutensiz Unlu Mamülleri” açılış programına katıldı.

Çorum’da Kurulan İlk Glutensiz Cafe

Pisa Glutensiz’in açılışına Ak Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Ak Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatçı ve çok sayıda davetli katıldı.Bahri Semih Şahin ve Ali Bulut isimli Hitit Üniversitesi mezunu iki genç girişimci kardeşimizin sahip olduğu ”Pisa Glutensiz Unlu Mamülleri” Çorum’da kurulan bu ilk glutensiz cafe olma özelliğine sahip bir işletme. Dua ve açılış kurdelasının kesilmesinden sonra ikram edilen glutensiz ürünler katılımcılar tarafından büyük bir beğeniyle karşılandı.

Konu hakkında açıklama yapan Başkanımız Fatma Müjgan Demir ; ”Çorum ve çevre illerdeki glutensiz beslenenler için çok büyük bir açığı kapatacak olan ilk glutensiz işletmenin açılışını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu tip güvenilir yerlerin sayısının artması hepimiz için çok faydalı olacak. Çünki çölyaklılar glutensiz ürüne ulaşmada ve temin etmede büyük zorluklar yaşamaktalar. Böylelikle bu konuda biraz kolaylık sağlanmış oluyor.Bu güzel gelişmelerin devam etmesini diliyoruz. ” dedi.

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment