DERNEKLER SİVİL TOPLUM İÇİN EL ELE

Karadeniz Yeni Ufuklar Derneği ve Samsun Atakum Belediyesi’nin İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı’nın desteği ile yürütmekte olduğu ”BİRLİKTE GÜÇLENİYORUZ’ isimli projeye Çorum Çölyak Derneği olarak davet edildik.

Proje kapsamında Samsun, Çorum, Amasya ve Tokat’ı içinde bulunduran TR 83 Bölgesinde faal olan ve hak temelli çalışan 30 derneğin  kapasitelerini güçlendirici, bir arada öğrenme ve işbirliği kültürünü geliştirici bir dizi faaliyet gerçekleştirilecek. Bu eğitimlerde ele alınacak konular arasında ; Örgütlenme ve organizasyon yönetimi, ulusal ve uluslararası proje hazırlama, gönüllü ve insan kaynakları yönetimi, etki izleme ve değerlendirme faaliyetleri, savunuculuk kampanyası için araçlar ve sosyal medya kullanımı yer almaktadır.

Konu hakkında bir açıklama yapan Başkanımız Hacer Kesici ; ”Karadeniz Yeni Ufuklar Derneği ilimizde gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ve dernek yapımızı göz önünde bulundurarak derneğimizi bu güzel etkinliğe davet etmiştir. Bizlerde bu davete icabet etmekten mutluluk duyacağımızı kendilerine bildirdik. Önümüzdeki günlerde Samsun’da düzenlenecek eğitimlere iştirak edeceğiz. Çölyaklılar için yürüttüğümüz faaliyetlere katkı sağlayacağını düşündüğümüz ”BİRLİKTE GÜÇLENİYORUZ’  projesinin hayırlı olmasını umuyor  ve arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz” dedi.

 

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment