ÇÖLYAKLILAR KERMESTE

KIZILAY ŞENLENDİRME PROJESİ ”BİR ÇARE DE SEN OL”

Kadeş Barış Meydanı’nda  Çorum Çölyak Derneği ile birlikte toplam 8  sivil toplum örgütünün desteğiyle açılan kermeste kadınların hazırlamış olduğu el emeği göz nuru ürünler ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Satışlardan elde edilen gelirle yardıma muhtaç insanlara destek verilecek.

Kermesin açılışı, Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Necla Özsoy, Vali YardımcısıI Murat Çağrı Erdinç, Vali Mustafa Çiftçi’nin eşi Azime Çiftçi, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın eşi Feyza Aşgın,  İl Emniyet Müdürü Mehmet Gülser’in eşi Füsun Gülser, Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Mustafa Bayrak, Kızılay Çorum Şube Başkanı Hüseyin Kilıç, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ercan Daşdan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi. Organizasyona derneğimizden Başkanımız Fatma Müjgan Demir, Başkan Yardımcılarımız Hacer Kesici ile Dr. Mustafa Azak, Yönetim Kurulu üyemiz Tuncay Kesici, Dernek üyelerimiz ve ürünleri imal eden genç kızlarımız katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Kızılay Çorum Şube Başkanı Hüseyin Kilıç, 150 yıl önce kurulan ve  bugün dev bir çınar haline gelen Kızılay’ın, savaşta, barışta, doğal afette ve hayatın her alanında insanların yanında olduğunu söyledi. Hastanelerin kan ihtiyacının Kızılay tarafından karşılandığını anlatan Kılıç, “Bir Çare De Sen Ol” adı altında düzenledikleri şenlendirme projelerine katılanlara ve misafirlere teşekkür etti. Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Necla Özsoy ise katkı sunan sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ederek, kermesten elde edilen gelirle yardıma ihtilacı olanlara yardım edileceğini söyledi. Özsoy, konuşmasının ardından Vali Mustafa Çiftçi’nin eşi Hanım efendi Azime Çiftçi, Belediye Başkanı Halil ibrahim Aşgın’ın eşi Feyza Aşgın ve Kızılay Çorum Kadın Kolları Başkanı Fatma Paşaoğlu’na Kızılay rozeti taktı.

STANTIMIZA BÜYÜK İLGİ

Derneğimiz tarafından açılan stantta üyelerimizin  özenle hazırladığı el yapımı ürünlerin yanı sıra glutensiz yiyecekleri de halkımızın beğenisine sunduk. El yapımı ürünler ziyaretçiler tarafından büyük bir ilgiyle karşılaşandı. Dernek yöneticilerimiz ve stant görevlileri misafirlerimizi ağırlamaktan çok mutlu oldular. Halkımızı kermese bekliyor, emeği geçenlere çölyak ailesi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment