ÇÖLYAKIN SESİNİ SİVİL SESLER FESTİVALİNDE DUYURDUK

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi’nin (STGM) organize ettiği ve Başkan Yardımcımız Dr Mustafa Azak ile birlikte  72 ilden 215 sivil toplum örgütünün 300 temsilcisi ve  ve Avrupa’dan katılan konukları bir araya getiren Sivil Sesler Festivali, 20-21 Eylül 2019 tarihlerinde İstanbul’da düzenlendi.İstanbul Uniq Hall’de gerçekleştirilen festivalin açılış konuşmalarını STGM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Levent Korkut, Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdür V.  Bülent Özcan, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Operasyon Bölüm Başkanı-Elçi Müsteşar Andre Lys yaptı. 

“Katılım, iyilik ve güzellik” ana temalarıyla belirlenen festival programı, Poster Sunumu, Stand Açılması, eş zamanlı atölyelerin yanı sıra Performans Noktası, Oyun Noktası, Sivil Sesler Sineması ve Sergi Noktası gibi pek çok etkinliği de barındırdı. Sivil Sesler Festivali’nin son oturumunda 100 civarında Festival katılımcısının hazır bulunduğu 13. STGM Danışma Toplantısı yapıldı. Burda  temsilciler  sözlü olarak değerlendirmelerde bulundu ve yapılan online anket çalışmasını gerçekleştirdi.

Türkiye’den Tek Katılan Çölyak Derneği Bizdik ve Çorum’dan 3 Dernek Festivaldeydi

Konu hakkında açıklama yapan Başkan Yardımcımız Dr. Mustafa Azak; ”Çok verimli ve güzel geçen bir etkinlikte,  Türkiye’deki Çölyak Dernekleri arasından katılan tek dernek Çorum Çölyak Derneği oldu. Poster Sunumu, broşürler, ikili temaslar, Danışma Toplantısındaki çalışmalar ve muhabirlerle yaptığım görüşmelerde derneğimiz ve çölyak hastalığı hakkında bilgiler verdim. Çorum Çölyak Derneği olarak çok başarılı bir farkındalık çalışması gerçekleştirdik. Türkiye’nin her yerinden birçok dernekle iletişim kurma şansım oldu. Özellikle STGM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Levent Korkut, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Operasyon Bölüm Başkanı- Elçi Müsteşar Andre Lys, İsveç Büyükelçiliği Katılım Öncesi ve İnsani Yardım Bölüm Başkanı  Müsteşar Malin Stawe ile derneğimiz ve çölyak hakkında konuştuk. Ayrıca STGM ve Sivil Düşün çalışanları, çalışmalarımıza katkı sağlayan uzmanlarımız Özgür Mehmet Kütküt ve Özgür Kurtuluş ile görüşme şansım oldu. Organizasyona emeği geçen,   festivale katılmamızı  sağlayan ve  yakın ilgi gösteren herkese çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Çorum’dan organizasyona katılan İçimizdeki Mücevher Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Ertan Uzuner, Çorum Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Ertuğrul Kazak ile birlikte ilimizi temsil etmenin mutluluğunu yaşadık.” dedi.

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment