BAŞHEKİME HOŞGELDİN ZİYARETİMİZ

Başkanımız Fatma Müjgan Demir ve Başkan Yardımcımız Dr. Mustafa Azak , Başkan Yardımcımız Hacer Kesici ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Hüseyin Özden, Sıdtık Veldet ve Kadir Demir’den oluşan bir heyet ile Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mesut Sezikli’yİ makamında ziyaret ettik.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaretimizde tanışma faslından sonra, Başhekimimize Çorum Çölyak Derneği ve faaliyetlerimiz hakkında bilgi verdik ve çölyakla ilgili fikir alış verişinde bulunduk.

Başkanımız Fatma Müjgan Demir konuşmasında ; ” Öncelikle Başhekimimiz Mesut Beyin yeni görevini kutluyor ve başarılar diliyorum. Çorum Çölyak Derneği yönetimi olarak çok kıymetli doktorlarımızla sürekli iletişim halinde olup çölyaklılar için çalışmalar yürütmekteyiz. Bize karşı gösterdikleri destekleri için müteşekkiriz. Bunun güzel bir örneğini daha hafta sonu Hastanemiz Şehit Fikret Metin Öztürk Konferans Salonu’nda gerçekleştireceğiz. ”Glutensiz Üret Sağlıklı Tüket” projemizin 30 Haziran Pazar günü Saat 16.00 daki kapanış törenine katılımınızdan onur duyarız. Çölyaklılara gösterdikleri ilgiden dolayı Sayın Başhekimimize ve tüm doktorlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başhekim Doç. Dr. Mesut Sezikli; ” Kocaeli Derince EAH Gastroenteroloji Kliniğinde Gastroenteroloji Uzmanı olarak çalıştığım dönemde oradaki çölyak derneği ile de iletişim halindeydik ve birlikte bazı faaliyetlerimiz oldu. Yeni tanı koyduğumuz hastaların yapması gereken en önemli şey bir ömür boyu sürmesi gereken glutensiz diyettir. Bu konu da derneklere çok büyük görevler düşüyor. Çorum’da bu işlerle büyük bir özveri göstererek sizlerin ilglenmesi çok güzel. Bizler de elimizden geldiğince derneğinize ve çölyaklılara destek olmaya çalışacağız” dedi.


0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment