Üyelerimizle Ramazan Bayramı’nı Kutladık

Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve dernek üyelerimiz  birbiriyle bayramlaştı. Kurulduğu günden beri hemen her cumartesi dernek binasında buluşan üyelerimiz, bu sefer bayramlaşmak için  9 Temmuz Cumartesi günü Saat 15.00 da bir araya geldi.

Terlemez iş merkezinde bulunan  dernek bürosundaki  ilk bayramlaşmaya yoğun bir katılım oldu. Üyeler birbiriyle bayramlaşmanın ve bir arada olmanın mutluluğunu yaşadılar. Özellikle çocuklar, dernek çatısı altında  kendileri gibi Çölyaklılardan oluşan çok büyük bir ailenin  ferdi olduklarını hissederek, yalnızlıklarını giderdiler.

Her cumartesi olduğu gibi üyelere glutensiz  ürünler ikram edildi. Özellikle Bayram için hazırlanmış Glutensiz baklava  ve  glutensiz cipsler çok ilgi gördü.

Bayram buluşmasında bir konuşma yapan Başkan Hacer Kesici; ‘Bu gün burada Ramazan Bayramı’nı kutlamak için bir aradayız. Öncelikle tüm Çölyaklıların ve halkımızın bayramını kutluyorum. İlk bayram kutlamamızda bizlere eşlik ettiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Çölyaklıların birbirlerine ve derneğimize destek olduğunu görmek bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Kurulduğu günden beri  bir taraftan resmi ziyaretler, hafta sonu organizasyonu, Üniversitemizle birlikte Çölyak toplantıları ve Çölyak günü etkinlikleri gibi faaliyetler gerçekleştirirken diğer taraftan da üyelerimize maddi manevi destek olmaya çalıştık. Birçok yeni tanı almış hastaya Çölyakla yaşam konusunda bir nevi hayat koçluğu yaptık. Ancak daha ulaşamadığımız birçok Çölyaklı var. Sizlerden ve Çorum’un güzide yerel basınından ricam bu kişilere ulaşmamızda ve derneğimize kaydolmalarında bize destek olmanız. Çölyakla ilgili toplumdaki farkındalığı artırıp tanı konulmamış kişilerin rahatsızlığından haberdar olmasını sağlamalıyız. Halkımızın derneğimize destek olmasına ihtiyacımız var. Kapımız tüm Çölyak  gönüllülerine açıktır.

Katılımınızdan dolayı başta yönetim kurulu üyelerimiz olmak üzere tüm Çölyak ailesine teşekkür ediyorum. Ayrıca glutensiz cipslerin  temininde yardımcı olan Mustafa Şirin Beye de çok teşekkür ediyorum. Tüm halkımızın Ramazan Bayramını kutluyor, bayramın Ülkemize hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan diliyorum.’ dedi.

Hacer Kesici

Çorum Çölyak Derneği  (ÇÇD) Başkanı

 

 

 

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment