KONYALI UZMANLARLA EĞİTİMLERE DEVAM

KURSİYERLER EĞİTİME HAYRAN KALDI

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün destekleriyle derneğimizin yürüttüğü  ”Glutensiz Mutfak Uygulamaları” proje eğitimlerinin bir bölümü geçen hafta gerçekleştirildi. Konya’dan eğitimler için özel olarak gelen iki uzmanın gözetiminde 3 gün süren glutensiz yiyecek yapım kursları katılımcıların büyük beğenisini kazandı.

Konya Slimini Glutensiz Un Fabrikası Baş Ustası Ramazan Şimşek ve Konya Karatay  Halk Ekmek Uzmanı Adnan Zengin kursiyerlerimize  glutensiz pide, simit ve ekmek çeşitlerinin yapımını en ince ayrıntılarıyla uygulamalı olarak gösterdiler. Muhteşem glutensiz yiyecekler pişiren şefleri hayranlıkla izleyen kursiyerlerimiz aynı uzmanlarla yeni eğitimler yapılmasını talep ettiler.

Kendilerine karşı gösterilen büyük ilgiden ve Çorum’a gelmekten dolayı çok memnun olduklarını söyleyen Şef Ramazan Şimşek ve Şef Yardımcısı Adnan Zengin; çölyaklılar için çok önemli olan bu eğitimlerin ikinci ayağını gerçekleştirmek için tekrar Çorum’a gelmeye çalışacaklarını belirttiler.

ARTIK HAYALLERİMİZE ULAŞMAK DAHA YAKIN

Konu Hakkında açıklama yapan Başkanımız Fatma Müjgan Demir; ”Glutensiz Mutfak Uygulamaları projemizin bir eğitimini daha başarıyla gerçekleştirdik. Uzmanlarımızın harika sunumları bizim için büyük motivasyon kaynağı oldu. Çölyaklı kursiyerlerimiz artık evlerinde daha lezzetli glutensiz yiyecekler pişirebilecekler. Çocuklarına  simit yapabilmenin mutluluğunu yaşıyacaklar. Bu eğitimlerde bilgi ve birikimlerini geliştiren arkadaşlar eğitime katılamayan çölyaklılara da destek olacaklar. Sonuçta ilimizde bir glutensiz yiyecek yapım kültürünün  gelişmesini sağlıyoruz. Önceden bunları hayal etmek bile imkansızdı. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün destekleriyle gerçekleştirdiğimiz projeler sayesinde artık hayallerimize ulaşıyoruz. Bize destek veren herkese çok teşekkür ediyoruz. Konya’dan bizim için özel olarak gelen kıymetli şeflerimiz Slimini Glutensiz Un Fabrikası Baş Ustası Ramazan Şimşek ve  Karatay  Halk Ekmek Uzmanı Adnan Zengin’e de teşekkür ediyorum. Çok verimli ve güzel bir eğitim verdiler. Zor bulunacak lezzetleri tatmamızı sağladılar. Glutensiz yiyecek yapımının en ince ayrıntılarını kursiyerlerimize öğrettiler. Şeflerimizin bizlere eğitim vermesini sağlayan Slimini Glutensiz Un Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Güzel ve Karatay Halk Ekmek İşletme Müdürü Gıda Mühendisi Erdem Paşa’ya sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Şeflerimizle bir eğitim daha gerçekleştirebilmek için desteklerinin devamını diliyorum.” dedi.

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment