HALİL İBRAHİM AŞKIN GLUTENSİZ MUTFAĞI İNCELEDİ

Ak Parti Çorum Belediye Başkan adayı  Halil İbrahim Aşkın beraberindeki heyetle birlikte glutensiz mutfağı inceledi. Çorum Çölyak Derneği Başkanı Fatma Müjgan Demir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürü Yahya Çoban, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Mustafa Bayrak, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Özcan Kuşcu ve Çorum Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Musa Akış ziyarete ev sahipliği yaptılar. ”Glutensiz Üret Sağlıklı Tüket” projesi kapsamında kurulan ‘Glutensiz Mutfak’  ve Çorum Belediyesi’nin getirttiği glutensiz un hakkında  bilgi alan misafirler daha sonra proje kapsamında eğitim alan kursiyerlerle görüştü.

Çorum Çölyak Derneği Başkanı Fatma Müjgan Demir’in yeni görevini kutlayan Halil İbrahim Aşkın, Türkiye’deki belediyelerin çölyak ile ilgili yaptığı çalışmalar hakkında bir araştırma yaptığını, yerel yönetimlerin yapması gereken faaliyetleri incelediğini ve göreve gelirse  bu konuda çok faydalı çalışmalar yürütebileceğini söyledi. Glutensiz ekmek ve diğer glutensiz ürünlere ulaşımın daha kolay ve ucuz olması gerektiğini belirten Aşkın,  imkanlar doğrultusunda bu konularda çözüm bulacaklarını  belirtti. Glutensiz ürünlerin test edilmesi, çölyak hakkında fikir alış verişi ve ortak yapılabilecek faaliyetlerin değerlendirilmesi ile devam eden ziyaret çok samimi bir ortamda gerçekleşti. Glutensiz Şef Süleyman Engin ile yakın olarak ilgilenen Halil İbrahim Aşkın, bu güzel proje aracılığı ile Çorum’da kursiyerlere eğitim vermesinden dolayı   Şef’e teşekkür etti. 

Konu hakkında açıklama yapan Başkanımız Fatma Müjgan Demir ; ” Kısa süre önce Ak Parti Çorum Belediye Başkan adayı  Halil İbrahim Aşkın bey ve  Ak Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu bey derneğimize gelerek Çölyaklılar ile görüşüp dertlerini dinlemişlerdi. Yerel yönetimlerin çölyaklılara yönelik yapabilecekleri hizmetler hakkında bizden bir rapor hazırlamamızı istediler. Biz de bir çalışma gerçekleştirip kendilerine sunduk. Umarım bunların hayata geçirilmesi şansımız olur ve Çorum Çölyaklılar için çok daha iyi noktalara gelir. Özellikle eğitim süreci tamamlandıktan sonra Glutensiz Mutfağımızı kuracağımız yer konusunda kendilerinden destek istediğimizi belirtmek istiyorum. Bu naif ziyaretlerinden dolayı Ak Parti Çorum Belediye Başkan adayı  Halil İbrahim Aşkın ve birlikte gelen kıymetli misafirlerimize , ayrıca bize eşlik eden ev sahibimiz İl Milli Eğitim Müdürü Yahya Çoban, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Özcan Kuşcu ve Çorum Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Musa Akış ve projemizin her safhasında bize destek olup rehberlik eden  İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Mustafa Bayrak’a teşekkürlerimi sunarım.” dedi.

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment