Glutensiz Şef’ten Harika Ürünler

”Glutensiz Üret Sağlıklı Tüket” projemiz kapsamında Glutensiz Yiyecek Yapım Eğitimleri devam ediyor. Büyük bir ilgiyle devam eden eğitimlerimizde Glutensiz Şef Süleyman Engin reçetelerini uygulayarak kursiyerlerimize öğretiyor. Katılımcılar tarafından hayranlıkla karşılanan şefimiz konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

”Çorum Çölyak Derneği’nin Glütensiz Üret Sağlıklı Tüket projesi kapsamında kurulan glutensiz mutfak atölyesinde harika ürünler pişirmeye devam ediyoruz. Sosyal girişimci glütensiz bir mutfak öğretmeni olarak her zaman şunu savunmuşumdur: Reçetelerin uzaktan iletişim ile sağlayacağı öğrenme çabasına değil, uygulanabilir ölçüde yerinde görme ve öğrenme çabasının kattığı değer ve güce inanırım. Üretim mantığında ki başarıyı yakalamak ve doğru sonuçlar elde etmek için eğitimi yerinde yaşayarak, uygulayarak alın. Ne demiş büyüklerimiz; “İlim Bagdat’ta da olsa gidin alın”. Mutfakta ki rolünüzü copy paste yaşamayın. Yaşayarak, dokunarak öğrenenin.”

Başkanımız Fatma Müjgan Demir konu hakkında; ”Doğu Akdeniz Üniversitesi Gastronomi Bölümü’nden ilimize gelip bu harika eğitimi almamızı sağlayan kıymetli şefimize ve projemize destek olan herkese gönülden teşekkür ediyorum. Bu çalışmaların çölyak ailelerine katkı sağlayacak olması bizi çok mutlu ediyor. Glutensiz ürünlere ulaşımı kolaylaştıracak bu eğitimin ileriki günlerde de gelişerek devam etmesini diliyorum” dedi.

Emeğini esirgemeyip, yoğun programına proje eğitimimizi de katan değerli Glutensiz Şefimiz Süleyman Engin’e Çorum Çölyak Derneği olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment