GLUTENSİZ EĞİTİMDE ZİRVE

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün destekleriyle derneğimizin yürüttüğü  ”Glutensiz Mutfak Uygulamaları” proje eğitimlerinin bir bölümü daha geçen hafta gerçekleştirildi. Manisa’dan eğitimler için özel olarak gelen iki uzmanın gözetiminde 3 gün süren glutensiz yiyecek yapım kursları katılımcılardan büyük ilgi gördü ve çok beğeni aldı.

”Manisa Glutensiz Rota Kafe”  sahibi ve çok sayıda glutensiz yiyecek yapım kursu gerçekleştirmiş Şef Emine Yılmaz ile ”Most Natura” firması sahibi ve  glutensiz yiyecek yapım uzmanı Seriban Sarı eğitimleri gerçekleştirdi. Uzmanlarımız  kursiyerlerimize su böreği, profiterol, ekler , yaş pasta , poğaça ve kurabiye çeşitlerinin yapımını en ince ayrıntılarıyla uygulamalı olarak gösterdiler ve sağlıklı glutensiz unlar ile  un karışımları hakkında çok faydalı bilgiler verdiler. Kursiyerlere glutensiz yiyecek yapımının ayrıntılarını uygulamalı olarak öğreten uzmanlarımız  harika  glutensiz yiyecekler pişirdi. Eğitimlere katılan  kursiyerlerimiz hayranlıklarını dile getirdiler ve  uzmanlarımıza teşekkür ettiler .

Uzman Şef Emine Yılmaz ve Şef Yardımcısı Seriban Sarı Çorum’da böyle bir eğitime katılmaktan çok mutlu olduklarını dile getirdiler ve ”Uzun ve yorucu bir yolculuk sonucu buraya gelmemize rağmen gördüğümüz ilgi bizi çok memnun etti. Kursiyerlerimizin hayatına büyük katkı sağlayacak olan bilgi  birikimlerimizi paylaştık. Glutensiz unların uygun  kullanımı çölyaklılar için büyük önem taşıyor. İnsanların sağlığına katkı yapmak hepimizin görevi. Bu güzel eğitimi gerçekleştiren Çorum Çölyak Derneği Yönetim Kurulu’na teşekkürü bir borç biliyoruz” dediler.

UZMANLARA TEŞEKKÜR

Konu hakkında açıklama yapan Başkanımız Fatma Müjgan Demir; ” Öncelikle gerçekleştirdikleri bu harika eğitim için ”Manisa Glutensiz Rota Kafe”  sahibi Şef Emine Yılmaz ile ”Most Natura” firması sahibi Seriban Sarı’ya çok teşekkür ediyorum. Kendilerinden çok güzel bilgiler ve glutensiz yiyecek yapım eğitimleri aldık. Glutensiz unlarda nelere dikkat etmemiz gerektiğinin  püf noktalarını öğrendik. Çok faydalı ve kıymetli bir eğitim oldu. Most Natura firması kursiyerlerimizin gönlünü kazandı. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün destekleriyle gerçekleştirdiğimiz ‘Glutensiz Mutfak Uygulamaları’ projemizin bir eğitimini daha başarıyla tamamladık. Kursiyerlerimizdeki gelişimi görmek bizleri çok mutlu ediyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. 

 

 

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment