GASTROENTEROLOJİ DOKTORLARINDAN ÇORUM ÇÖLYAK DERNEĞİNE DESTEK

Çorum’da  görev yapmakta olan Gastroenteroloji Uzmanlarından Doç. Dr. Barış Yılmaz, Yrd. Doç Dr. Atakan Comba, Uzm. Dr. Rahmi Irmak, Dahiliye Asistanı  Dr. Okan Yılmaz Çorum Çölyak Derneği’nin Terlemez İş Merkezi’ndeki bürosunu ziyaret etti.

Ziyarette Çorum Çölyak Derneği (ÇÇD) Başkanı Hacer Kesici ve Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Azak, Yönetim Kurulu  üyeleri Hüseyin Özden, Ömer Yıldırım ve Sıddık Veldet hazır bulundu. Dernek ziyaretinden sonra yemekli bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda Çölyak Rahatsızlığı,  Çorum’daki Çölyaklıların  sorunları ve çözüm yolları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri toplantıda Çorum Çölyak Derneği’nin amacı ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Başkan Kesici ise yaptığı konuşmada; ‘’Öncelikle bu nazik ziyaretinizden dolayı sizlere çok  teşekkür ediyorum. Uzun zamandır bu toplantıyı gerçekleştirmeyi planlıyorduk. Nasip bugüneymiş. Biz Çölyaklılar siz değerli hekimlerimize büyük ihtiyaç duyuyoruz.Varlığınız bizim için çok önemli. Son yıllarda sizlerin değerli çalışmaları sayesinde Çölyak tanısı alanların sayısında artış gözleniyor. Sizler olmasaydınız belki bu kişilere tanı koyulamayacak ve hayatları risk altında olacaktı. Ayrıca tanı konulan Çölyaklıların takibi ve rapor işlemleri başka hiçbir ile gitmeye gerek kalmadan burada halledilebiliyor. Bu konuda desteğinizin devamını diliyor ve tüm Çölyak ailesi adına emeğiniz için çok teşekkür ediyorum. Ayrıca toplumda Çölyak hakkında farkındalık oluşturmak ve halkımızı bilinçlendirmek adına birlikte projeler geliştirmek istiyoruz. Sizlerin kıymetli bilgilerini bizlerle paylaşmanız ve Çölyaklılara katkı sağlamanızı rica ediyoruz. Bu konuda elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıp her zaman yanınızda olduğumuzu belirtiriz’’ dedi.

Gastroenteroloji Uzmanları Çorum Çölyak Derneği’nin çalışmalarını büyük bir beğeniyle takip ettiklerini ve  Çölyaklılara yardım için her zaman hazır olduklarını söylediler. Ziyaretten ve toplantıdan duydukları memnuniyeti dile getiren hekimler Çorum Çölyak Derneği yöneticilerine teşekkürlerini ilettiler.

 

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment