Çorum Çölyak Derneği Mecliste

Çorum Çölyak Derneği Yönetim Kurulu olarak çocuklarımız ile beraber TBMM’ni ziyaret etti. TBMM İdare Amiri Çorum Ak Parti  Milletvekili Salim Uslu, TBMM İdare Amiri Çorum CHP Milletvekili Tufan Köse ve Çorum Ak Parti Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt heyetimizi kabul ederek derneğimizin çalışmaları ve çölyak ile ilgili bilgiler aldılar.

İlk olarak  TBMM İdare Amiri Çorum Ak Parti  Milletvekili Salim Uslu’yu makamında ziyaret ettik.  Sayın  Salim Uslu; Dernek Başkanı Hacer Kesici, Yönetim Kurulu üyeleri ve çocuklarla biraraya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek “Desteğimiz her zaman sizinle” diye konuştu. Kendisine bu yakın ilgisinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Daha sonra Çorum Ak Parti Milletvekili ve Çölyak Komisyonu üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt’u ziyaret ettik. Komisyonda bize verdiği destek ve komisyondaki çölyak ile ilgili çalışmalarından dolayı, ayrıca derneğimizin tüm çalışmalarında bizleri hiç yalnız bırakmadığı için teşekkürlerimizi sunduk.Sayın Kurt  yoğun çalışması arasında  çocuklarımıza meclisi gezdirerek onları çok mutlu etti.Kendilerine  çok teşekkür ediyoruz.

Ziyaretimize  TBMM İdare Amiri Çorum CHP Milletvekili Tufan Köse  ile devam ettik. Kendisini makamında ziyaret ederek derneğimiz ve çalışmalarımız hakkında bilgilendirme de bulunduk. Çölyaklıların sorunları hakkinda da bilgi verdik. Kendilerinin bu konuda neler yapabileceğini söyleyerek destek olma sözü verdi. Kendisine bu yakın ilgisinden ve destek sözünden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ziyaretlerimizde sayın vekillerimize hazırladığımız dernek logomuzun yer aldığı plaketlerimizi sunduk. Çölyaklı çocuklarımız bu ziyaretlerden dolayı çok mutlu oldular. İlk kez meclise geldiklerini ve gezdiklerini ifade ederek unutulmaz bir ara tatil hediyesi olduğunu ifade ettiler. Tüm vekillerimize heyetimize karşı gösterdikleri yakın ilgiden dolayı çok teşekkür ederiz.

 

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment