SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. METİN ÖZTÜRK DERNEĞİMİZDE

İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Öztürk 27/03/2017 Pazartesi günü derneğimizi ziyaret etti. Ziyarette Başkan’ımız Hacer Kesici ve Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Azak hazır bulundu.

Başkan’ımız Kesici Çorum Çölyak Derneği’nin kuruluşundan beri gerçekleştirdiği faaliyetler, derneğimizin sorunları, çölyaklıların sıkıntıları ve çölyaklıların kullandığı glutensiz ürünler hakkında İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Öztürk’e bilgiler verdi.Düzenlenen panel,söyleşi,yürüyüş, 9 Mayıs Dünya Çölyak Günü etkinlikleri, basın toplantıları, web sitesi ve ÇOCUKLAR SIKILMASIN ÇÖLYAK YAKMASIN projesi sayesinde toplumda büyük bir farkındalık oluşturduklarını ve artık Çorum’da çölyakın daha bilinir hale geldiğini belirtti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kesici çölyaklılara yönelik çalışmalarımızda Sağlık Müdürü’müzden destek istedi ve kendilerine çok teşekkür etti.

İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Öztürk; Çorum Çölyak Derneği’ne iade-i ziyarette bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ve çalışmalarımızı yakından takip ettiğini söyledi. Çölyaklıların yaşam şartlarının zor olduğunu bildiğini belirterek ”Glutensiz diyete uymak  ne kadar sıkıntılı olsa da kesinlikle diyet bozulmamalıdır.Çölyaklılara sabır,  dernek yönetimine de çalışmalarında başarılar diliyorum’ dedi.

Çorum Çölyak Derneği Yönetimi olarak İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Öztürk’e  derneğimize gösterdikleri ilgi ve bu nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment