Sağlık İçin Hareket Et Günü’ne Katıldık

10 Mayıs Sağlık İçin Hareket Et Günü etkinlikleri kapsamında Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar Kanser Şube Müdürlüğü Obezite Birimi’nin koordinasyonu ve Çorum Çölyak Derneği işbirliği ile 7 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00’da Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet BARIŞ, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Ayhan BOLAT, Şube müdürleri, sağlık personeli, Çölyak Derneği Başkanı Hacer KESİCİ, Çölyak Derneği Yönetim Kurulu ve  dernek üyeleri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Jimnastik antrenörü Kader DOKGÖZ, jimnastik öğrencileri ve misafirlerin  katılımlarıyla Yunus Emre Parkı’nda “Sağlıklı Yaşam ve Sağlık İçin Hareket Et Günü Farkındalık Yürüyüşü” yapıldı.

Yürüyüş öncesinde park alanında bilgilendirme standı kuruldu. Standımızda broşürlerle bilgilendirme yapıldı. Çölyak Derneği üyeleri çocuklara Halk Sağlığı Müdürlüğümüzün bastırmış olduğu “HADİ HAREKET ET ÇORUM” ve “HAREKET HERYERDE” baskılı tişörtler giydirilerek “Sağlık Bakanlığı” ve “Çorum Sağlığımı Seviyorum” baskılı balonlar dağıtıldı. Arkasından “HAREKET HERYERDE” ve “ÇORUM SAĞLIĞIMI SEVİYORUM” konulu pankartın açılmasıyla birlikte tüm katılımcılarla beraber yürüyüş yapıldı.

Yürüyüşün tamamlanmasının ardından katılımcılar ve öğrencilerle beraber, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü jimnastik antrenörü Kader DOKGÖZ eşliğinde jimnastik hareketleri yapıldı. Temiz havada gerçekleştirilen, son derece hareketli ve eğlenceli geçen çalışma hem çocukları hem de ebeveynleri mutlu etti.

 

 

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment