KAMU-STK İŞBİRLİĞİ PROJESİNE KATILDIK

Türkiye – Avrupa Birliği ortak finansmanıyla hayata geçirilen ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen ”Kamu-Sivil Toplum Kuruluşu (STK) İşbirliği Projesi”  tanıtımında derneğimizi Başkanımız Hacer Kesici ve Başkan Yardımcımız Dr. Mustafa Azak temsil etti.Vali Yardımcısı Ayhan Özkan, Dernekler Dairesi Başkan Yardımcısı Ahmet Türküz, Çorum İl Dernekler Müdürü Mustafa Bayrak, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Arslan, İçişleri Bakanlığı yetkilileri, Çorum ve çevre illerden gelen  Kamu görevlileri ve Sivil Toplum Kuruluşu (STK) yetkililerinin katıldığı ”Sivil Toplum Günleri” ile kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları arasında iletişim ve işbirliğinin güçlendirilmesi sağlandı.Sivil toplum günleri adı da verilen etkinlikte kamu sektörü ve sivil toplum arasındaki iş birliğinin mevcut durumunun değerlendirildiği bir de panel düzenlendi. 2 gün süren etkinlikte, söz konusu iş birliğinin önündeki engelleri belirlemek; bu engelleri aşmak için çözüm önerilerini sunmak ve iyi uygulama örnekleri paylaşmak üzere üniversite, sivil toplum ve kamu sektörünün temsilcileri konuşmacı olarak yer aldı. Ayrıca programın ilk gününde, katılımcılar atölye çalışmaları aracılığıyla STK’ların denetsel sorumlulukları ve yardım toplama; iş birliğinin güçlendirilmesine yönelik çözüm önerileri ve proje ortaklığı geliştirme; STK’ların sorunları ve ihtiyaçları ile kamu ve STK’lar arası iletişim ve diyalog konularında bölgelerine özel bir çalışma gerçekleştirip, yol haritası ortaya konuldu.

Çölyakı tanıtmak için açtığımız standa ilgi büyüktü.Vali Yardımcısı Ayhan Özkan, Dernekler Dairesi Başkan Yardımcısı Ahmet Türküz, Çorum İl Dernekler Müdürü Mustafa Bayrak ve katılımcılardan oluşan gruba Başkan Yardımcımız Dr. Mustafa Azak derneğimizin faaliyetleri ve Çölyak hakkında bir sunum yaptı.

Çok faydalı ve verimli süren  2 günün ardından Çölyak hakkında güzel bir  farkındalık oluşturduğumuza inanıyoruz. Bize bu imkanı sunan ve organizasyona emeği geçen herkese Çorum Çölyak Derneği Yönetimi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

 

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment