Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ziyaretimiz

Çorum Çölyak Derneği (ÇÇD)  Yönetim Kurulu Üyeleri Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Ömer Sobacı’yı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Dernek Başkanı Hacer Kesici, Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Azak  ve Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Özden ve Sıddık Veldet yer aldı.

Çorum Çölyak Derneği (ÇÇD)  Başkanı Kesici ; ”Derneğimizin açılışına teşrif edip bizi ziyaret eden Sayın Genel Sekreterimize iade-i ziyarette  bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Sağlık idarecilerimizin derneğimize gösterdiği ilgi ve katkı bizler için çok önemli. Çölyaklılar özellikle  tanı konulması ile başlıyan süreçte  sağlıkçılara her zaman ihtiyaç duyuyor.  Çorumdaki doktorlarımızdan özelliklede Pediatrik Gastroentoroloji Uzmanımız Dr.  Atakan  Comba Beyden çok güzel hizmetler alıyoruz. Yeni tanı alan Çölyaklıların hayata alışabilmesi için dernek olarak çok fazla çaba sarfediyoruz. Çölyak bir yaşam biçimi ve çok büyük maddi ve manevi zorluklar içeriyor.Çölyaklıların karşılaştıkları bu zorlukları aşmasında derneğimizin faaliyetleri güzel katkılar sağlıyor. ‘9 Mayıs Dünya Çölyak Günü‘ kapsamında bazı organizasyonlar hazırlıyoruz. Siz ve personelinizi ilerleyen günlerde kesinleştireceğimiz  bu etkinliklerimize katılmaya davet ediyoruz. Sizin nezdinizde  tüm sağlıkçılarımıza teşekkür ediyorum. Yüce Allah hepinizden razı olsun ” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sobacı  ; ”Çorum’da böyle bir derneğin kurulup vatandaşımıza hizmet vermesi çok faydalı oldu. Sizlere destek vermek bizlere de mutluluk veriyor. Faaliyetlerinizi taktirle karşılıyorum.  ‘9 Mayıs Dünya Çölyak Günü‘ etkinliklerinizde yanınızda bulunmak bizi de memnun eder. Bildiğiniz gibi Çölyak gluten alerjisi ve ömür boyu süren bir rahatsızlıktır. Çölyaklıların sağlıklı kalabilmek için  diyetlerine çok önem vermeleri gerektiğini  bir kez daha hatırlatmak  isterim.Çölyaklılar derneklerine  sahip çıkıp destek olsunlar.Hepinize başarılar diliyorum.”

 

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment