İL MÜDÜRLERİNDEN DERNEĞİMİZE ÖZEL İLGİ

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı’nın desteklediği ”Gaziantep Gastronomisinde Glutensiz Keşifler”  projemiz kapsamında Çorum ve Gaziantep Çölyak Dernekleri’nin yönetim kurumlarından oluşan bir heyet ile,  Gaziantep Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Yıldırım, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serdar Sarıfakı ve İl Milli Eğitim Müdür V. Mehmet Metin Kılıçparlar’ı makamlarında ziyaret edip görüşmelerde bulunduk.

KREŞ VE SEVGİ EVLERİNDE GLUTENSİZ YAŞAMI SORDUK

Gaziantep Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Yıldırım ile görüşen heyet kreş ve sevgi evlerinde glutensiz diyet ve çölyaklılar için yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkanımız Fatma Müjgan proje ve ilimizdeki uygulamalar hakkında bilgi verdikten sonra Mustafa Yıldırım’a leblebi taktim etti.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sayın Mustafa Yıldırım  çölyak ve alzheimer hastaları ile ilgili çalışmalar yürüttüklerini, çölyaklı çocuklar ile yakınen ilgilendiklerini ve kendisine bağlı olan kurumlarda glutensiz beslenme hakkında incelemeler yapacağını söyledi.

GAZİANTEP İL SAĞLIK MÜDÜRÜNDEN YAKIN İLGİ

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serdar Sarıfakı’yı makamında ziyaret eden heyete Sayın Sarıfakı yakın ilgi gösterdi. Proje ve Çorum hastanelerindeki uygulamalar  hakkında bilgi verilmesi ve leblebi taktiminden sonra Dr. Serdar Sarıfakı ile  Gaziantep’te çölyaklı hastalar ve personelin nasıl beslendiği ile ilgili görüşüldü. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sayın Sarıfakı çok faydalı ve önemli bir projeyi icra ettiğimizi söyledi.

OKUL KANTİNLERİNE GLUTENSİZ ÜRÜN İSTEDİK

İl Milli Eğitim Müdür V. Mehmet Metin Kılıçparlar’ı ziyaretimizde çölyaklı öğrencilerin durumu ve özellikle okul kantinlerinde glutensiz ürün bulundurulması hakkında görüştük. Tanışma ve leblebi taktiminden sonra proje hakkında konuştuğumuz Sayın Kılıçparlar’dan çölyaklı çocuklarımız için çalışmalar yürütmesini ve desteklerini talep ettik.

Büyük bir nezaket ve samimiyetle bizlere yakın ilgi gösteren değerli İl Müdürlerimize Çorum Çölyak Derneği Yönetim Kurulu Olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment