GLUTENSİZ MUTFAK EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın Eşi Feyza Aşgın, Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü ve eşi Seher Çöplü, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat’ın eşi Hacer Yağbat’ın katılımıyla ”Glutensiz Mutfak Uygulamaları” projemizin yiyecek yapım eğitimlerinin açılışını gerçekleştirdik. Etkinliğimize kıymetli misafirlerimizle beraber Başkanımız Fatma Müjgan Demir, Başkan Yardımcılarımız Hacer Kesici ve Dr. Mustafa Azak, Genel Sekreterimiz Hüseyin Özden, eğitmenlerimiz ve kursiyerler katıldı.

Açılıştan sonra katılımcılar glutensiz mutfağı inceledi, yiyecek yapım eğitimlerini izledi ve bu güzel etkinliğe katılmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

ŞEF AYLA YILDIZ’DAN HARİKA SUNUMLAR

”Glutensiz Mutfak Uygulamaları” projemiz kapsımında 12’şer kişilik 3 ayrı gruba bu haftaki eğitimleri Amasya’dan Dolphin Kafe Pastane’sinden  Şef Ayla Yıldız  ve Şef Yardımcısı Efe Ozan Yıldız gerçekleştirdi. Glutensiz ürünleri uzun zamandır  imal eden ve çevre iller de dahil olmak üzere bir çok çölyaklıya hizmet veren Şef Ayla Yıldız; herkesin beğeniyle karşıladığı yiyecek formüllerini kursiyerlerimizle paylaştı. Çok güzel ürünler imal eden uzmanlarımız kursiyerler tarafından hayranlıkla takip edildi. Yoğun işleri arasında zaman ayırıp ilimize gelen ve çölyaklılara büyük fayda sağlayan bu güzel eğitimleri veren Şef Ayla Yıldız ve Şef Yardımcısı Efe Ozan Yıldız’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Konu hakkında açıklama yapan Başkanımız Fatma Müjgan Demir; ”İlimiz ve çölyaklılar için çok faydalı olacak güzel bir projemizin daha eğitimlerini başlatmış bulunmaktayız. Öncelikle il dışında olduğu için aramızda bulunamamasına rağmen bizleri unutmayan, çiçek gönderen ve her zaman çölyaklılara destek olan Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etmek istiyorum.  Eğitimlerimizin açılışına katılan ve bize destek olan kıymetli misafirlerimiz Feyza Aşgın hanıma , Belediye Başkan Yardımcımız Lemzi Çöplü ve eşi Seher Çöplü’ye  ve  Hacer Yağbat hanıma çok teşekkür ediyorum. Katılımlarından büyük memnuniyet duyduk. Kendileriyle çölyak ve glutensiz diyet hakkında konuşma şansımız oldu. Derneğimize desteklerinin devamını istedik. Çorum Belediyesi’nin çölyaklılar için gerçekleştiği çalışmalar, özellikle Konya Karatay’dan getirilen ”glutensiz ekmekler” için teşekkürlerimizi sunduk. Umarım bu katkılar artarak devam eder. Amasya’dan gelen  ve çok güzel eğitimler veren Dolphin Kafe & Pastane sahibi  Şefimiz Ayla Yıldız hanıma da teşekkür ediyorum. Kursiyerlerimize büyük faydalar sağlayacak bilgiler verdi, birlikte muhteşem yiyecekler pişirdiler. Önümüzdeki günlerde projemiz kapsamında gelecek diğer şef ve şef yardımcılarıyla eğitimlerimiz devam edecek” dedi.

 

 

 

 

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment