Glutensiz Ekmek İstiyoruz

Sevgili çölyak ailesi, kıymetli dernek üyelerimiz;  ilimiz ve komşu illerdeki tüm çölyaklıların büyük bir ihtiyacını giderecek olan Çorum’da ”Glutensiz Ekmek” üretimi için  bizlere önemli bir görev düşüyor. Bilindiği gibi birçok ilde belediyeler halk ekmek aracılığı ile glutensiz ekmek üretmekte ve bunların çölyaklıların kullanımına sunmaktadır. Çorum Belediyesi de halk ekmek aracılığı ile ekmek üretimine başladı. Ancak glutensiz ekmek üretimi olabilmesi için bizlerin isteklerini belirtmeleri gerekiyor. Sizlerden önemle ricamız en yakın halk ekmek satış merkezine   glutensiz ekmek isteklerini iletmesi.

Bir vatandaş olarak en temel ihtiyacımızın  kıymetli yetkililerimiz tarafından  giderilmesini istemek bizim en doğal hakkımız. Ancak onların da ne kadar ihtiyaç olduğunu bilmesi gerekiyor. Bu yüzden tüm çölyaklıların ve çölyak harici glutensiz ekmek ihtiyacı olanların  hiç gecikmeden, en kısa sürede, en yakın halk ekmek satış merkezine  ”Çorum Belediyesi’nin  Glutensiz ekmek Üretmesini istiyoruz” dileğini iletmesi gerekiyor. Kişisel olarak ulaşamayan ve ekmek ihtiyacını Çorum’dan gidermeyi düşünen  çevre il ve ilçelerdeki  kardeşlerimiz de Çorum Belediyesi Web sayfasının istek bölümü         ”https://ebelediye.corum.bel.tr/web/guest/15”  adresinden isteklerini belirtmelerini istiyoruz.

Ekmek yemek bizim de hakkımız. Hep birlikte ” Glutensiz Ekmek İstiyoruz”. Biz kendimizi düşünüp harekete geçmessek  hiç kimseye  çölyaklıların sıkıntılarını  anlatamayız.

ŞİMDİ HAREKET ZAMANI…

 

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment