GAZİANTEP ÇÖLYAK DERNEĞİYLE KAYNAŞTIK

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı’nın Hareketlilik & Ağ Oluşturma desteğinden   “ Gaziantep Gastronomisinde Glutensiz Keşifler” isimli projemiz kapsamında 20 Aralık-25 Aralık 2019 tarihleri arasında Gaziantep’te bir inceleme gezisi gerçekleştirdik.Projemiz kapsamında ilk olarak Gaziantep Çölyak Derneği yöneticileri tarafından kabul edildik. Ziyarette Dernek Başkanı Ökkeş Kala’ya ”Glutensiz Çorum Leblebisi” ve ”Glutensiz Üret Sağlıklı Tüket Proje Kitabı” taktimini gerçekleştidik.

ÖKKEŞ KALA VE YÖNETİMİNDEN ÇOK SICAK İLGİ GÖRDÜK

Proje kapsamında Gaziantep’e gelen derneğimiz yönetimine çok sıcak ilgi gösteren Başkan Sayın Ökkeş Kala ve yönetimi çok yoğun geçen 5 gün boyunca bize eşlik ettiler.

Konu hakkında açıklama yapan Başkanımız Fatma Müjgan Demir; ” Gaziantep Gastronomisinde Glutensiz Keşifler isimli projemiz için geldiğimiz ilk gün bizi karşılayıp,  son güne kadar bize rehberlik eden Gaziantep Çölyak Derneği  Başkanı Sayın Ökkeş Kala ve arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. Onlar sayesinde çok verimli ve faydalı bir proje gerçekleştirdik. Artık kardeş dernek olarak gördüğümüz Gaziantep Çölyak Derneği’nin  yönetim biçimi,çalışmaları, gerçekleştirdiği faaliyetler, bölgelerindeki glutensiz ürün temin etme çabaları ve dernek üyelerinin yaşam şartları hakkında fikir sahibi olduk. İlerleyen yıllarda birbirimize destek olmayı sağlayacak olan ikili ilişkilerimizi kuvvetlendirdik ve gönül bağı kurduk. Bilgi alışverişinde bulunduk, yeni şeyler öğrendik. Önümüzdeki günlerde çeşitli projelerde ortak olmak ve özellikle Türkiye’de çölyak derneklerini bir araya getirmek için beraber hareket etmeyi hedefliyoruz. İyiki Gaziantep’e geldik ve iyiki de böyle değerli, naif kişilerden oluşan   Sayın Ökkeş Kala ve dernek yönetimi ile tanışma şansımız oldu. Bizlerden ilgilerini esirgemeyen kendilerine ve Gaziantep Gastronomisinde Glutensiz Keşifler projemizi hayata geçirmemizi sağlayan Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı yetkililerine, Çorum Çölyak Derneği Yönetim Kurulu olarak teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

HEMEN KAYNAŞTIK

Gaziantep Çölyak Derneği  Başkanı  Ökkeş Kala ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; ”Ben ve arkadaşlarım Çorum Çölyak Derneği Yönetim Kurulunu misafir etmenin onurunu yaşıyoruz. Çok güzel bir proje sayesinde ilimize gelip birlikte çok faydalı çalışmaları, ziyaretler ve incelemeler gerçekleştirdik. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak birbirimize katkı sağladık. İlimizi tercih ettikleri için kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Başka projeleri de birlikte hayata geçirmeyi ümit ediyoruz” dedi.

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment