ENGELLİLER MECLİSİ PROJE EĞİTİMİNDEYDİK

‘Türkiye Engelliler Meclisine Doğru Projesi’ kapsamında düzenlenen  ‘Hak Temelli Savunuculuk ve Katılımı Güçlendirme Eğitimleri’ ne katıldık. Büyük Otel’de gerçekleştirilen ve 2 gün süren eğitimlere Çorum Çölyak Derneği adına Başkan Yardımcımız Dr. Mustafa Azak ve Dernek Üyemiz Nurşah Kesici ve  Engelliler Konfederasyonu Başkanı ve Proje Koordinatörü Av. Turhan İçli ile Çorum’daki engelli derneklerinin yöneticileri ve temsilcileri katıldı.
 
Çorum Engelli Meclisi’ni oluşturan üyelerin katılımıyla gerçekleşen ve   İrem Coşansu Yalazan eğitici olarak katıldığı programda: ” Savunuculuk, iletişim ve medya, izleme ve değerlendirme, uluslararası insan hakları mekanizmaları ve gölge raporlama, kaynak geliştirme ve gönüllü yönetimi ” konuları  anlatıldı. Ayrıca katılımcılar görüş ve önerilerinden bahsederek ; Çorum’daki engellilerin ihtiyaçları ve sorunları hakkında fikir alış verişinde bulundular. Teşekkür belgelerinin verilmesi ile organizasyon son buldu.
 
Konu hakkında açıklama yapan Başkan Yardımcımız Dr. Mustafa Azak; ”Türkiye Engelliler Meclisine Doğru Projesi, Engelliler Konfederasyonu tarafından Avrupa Birliği’nin mali desteğiyle yürütülmektedir. Proje kapsamında 52 ilde engellilik konularında çalışan sivil toplum örgütlerinin katılımıyla İl Engelli Meclisleri kurulmuştur. Bu meclise ilimizde Çorum Çölyak Derneği de katılmıştır.Açılış toplantısına katıldığım bu eğitimleri, Derneğimiz adına 2 gün boyunca Dernek Üyemiz Nurşah Kesici takip etmiş ve çok verimli çalışmalarda bulunmuştur. Engelli derneklerinin bir arada olmasını sağlayacak her türlü faaliyetin yararı çok büyüktür. Dernekler arası iletişimi ve ilişkileri geliştirecek bu tip organizasyonların devam etmesini diliyorum” dedi.
 
.


0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment