Engelleri Birlikte Aşıyoruz

9 Mayıs Dünya Çölyak Günü ve Dünya Engelliler Günü  etkinlikleri  kapsamında  Çorum Çölyak  Derneği ve Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi ile birlikte Mehmetçik Anadolu Lisesi’nde ”Glutensiz Yaş Pasta  Yarışması” düzenledi. Gıdayı özgürce tüketememek te bir engeldir. Bu özel iki güne istinaden bu konuya dikkat çekmek için pasta yarışmasını planladık. Ayrıca yarışmacı gruplardan biri Fenilketonürisi olanlara yönelik pasta yaptı. Çorum Çölyak  Derneği, Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi ve Mehmetçik Anadolu Lisesi’nden birer öğrencinin katılımıyla oluşturulan 4 grup olarak  yarışan öğrenciler güzel bir takım çalışması sergileyerek 30 dakika içinde glutensiz yaş pastalarını yaptılar. Tamamiyle glutensiz ürünlerden oluşan malzameler  Mina Glutensiz ve Özmer Gıda tarafından karşılandı.

Çorum Çölyak  Derneği Başkanı Hacer Kesici, Çorum Belediyesi Tesisler Müdürü Mahmut Yabacıoğlu ve Mehmetçik Anadolu Lisesi Müdürü  İsmail Madan  organizasyonda günün anlam ve önemine istinaden  birer konuşma yaptı ve katılımcılara başarılar dilediler.

Çorum Belediyesi Tesisler Müdürü Mahmut Yabacıoğlu, Mehmetçik Anadolu Lisesi Müdürü  İsmail Madan, Engelli Eğitim Merkezin Müdürü  Mustafa Yüztgenç, Çorum Çölyak Derneği Başkan Yrd.  Dr. Mustafa Azak,  Çorum Çölyak Derneği Yönetim Kurulu Üyesi  ve Hitit Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Hüseyin Özden jüri üyesi olarak görev yaptı. Jüri görünüm, tat ve ekip çalışmasına bakarak dereceye girenleri belirledi. Hepsi gönlümüzün birincisiydi ancak yarışma formatına uygun olarak ilk 3 ve mansiyon ödülü alan takımlar belirlendi ve dereceye girenlere hediyeleri verildi. Öğrencilere Mina Glutensiz Ürünler tarafından hazırlanan gıda paketi , ayrıca Engelli Eğitim Merkezi öğrencileri tarafından üretilen seramik resimlikler  hediye edildi. Yarışma sonunda pastalar tüm misafirlere ikram edildi.

Emeği geçen başta Mehmetçik Lisesi Müdürü  İsmail Madan olmak üzere , Çorum Belediyesi Tesisler Müdürü Mahmut Yabacıoğlu, Engelli Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Yüztgenç ve tüm misafirlerimize çok teşekkür ederiz.

 

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment