Derneğimizde Çifte Kutlama

Çorum Çölyak Derneği Üyeleri Epteroğlu İş Merkezi’ndeki yeni büromuzda bir araya gelerek hem Çölyaklı çocukların karne şenliğini gerçekleştirdi hem de Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Kutlamalara yeni büromuzun sahibi Çorum’un hayırsever, tanınmış iş adamlarından Mustafa Balaban, Çorum Çölyak Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, dernek üyeleri ve çölyaklı çocuklar katıldı.

İlk olarak  iş adamı Mustafa Balaban,  Başkanımız Hacer Kesici, Başkan Yardımcımız Dr Mustafa Azak, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Hüseyin Özden (Hitit Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı), Ömer Yıldırım (Mali Müşavir) ve  Tuncay Kesici  karneleri ile gelen çocuklara hediyelerini taktim ettiler.

Daha sonra  Ramazan Bayramı’nı kutlayan katılımcılar, Başkanımız Hacer Kesici’nin gün için özel olarak hazırladığı glutensiz yaş pastayı kestiler. Ayrıca üyemiz Sedanur Köse’nin Ramazan Bayramı’na özel hazırladığı glutensiz baklava ve  diğer üyellerimizin evlerinde hazırlayıp getirdiği  glutensiz yiyeceklerin ikram edildiği kokteyilimizde,  üyemiz Vahap Ertuğral’ın yeni büromuzun açılışı için özel yaptığı  glutensiz  çiğ köfte  büyük ilgi gördü.

Organizasyon hakkında açıklama yapan Başkanımız Hacer Kesici; ” Yeni büromuzda gerçekleştirdiğimiz  bu ilk organizasyonda karneleri ile gelen çölyaklı çocuklarımıza hediyelerini verdik ve tüm katılımcıların Ramazan Bayramı’nı kutladık.  Yüce Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Bu güzel günlerde üyelerimizle beraber olmak mutluluğumuzu kat kat artırıyor. Çocuklarımızın neşesini artırmak bizim asil görevlerimizden. Onların başarıların devamını  ve okul hayatlarındaki zorlukların biran önce azalmasını diliyorum. Okul idarecilerimizden ve öğretmenlerimizden çölyaklı çocuklarımıza desteklerini esirgememelerini istirham ediyorum. Bu güzel günde davetimize iştirak eden ve yeni büromuzu bize kazandıran saygıdeğer iş adamı Mustafa Balaban beye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Diğer büromuza göre daha iyi şartlara sahip bu mekanda daha farklı, daha güzel organizasyonlar yapmayı ümit ediyoruz. Glutensiz ürünlerimizi evlerinde yapıp  getiren üyelerimize, glutensiz baklavamızı yapan Sedanur Köse’ye ve glutensiz çiğ köfteyi burada yapıp ikram eden  Vahap Ertuğral’a  çok teşekkür ediyorum.Bütün ikramlarımız büyük beğeni topladı. Ayrıca  bizlere eşlik eden başta Mustafa Balaban bey olmak üzere tüm dernek üyelerimize ve misafirlerimize teşekkürlerimizi iletiyorum. Daha nice bayramları  ve karne şenliklerini beraber kutlamayı diliyorum. Her şey halkımızın ve çölyaklıların gönlüne göre olsun” dedi.

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment