Çölyaklılardan Farkındalık Yürüyüşü ve Glutensiz Kahvaltı

       ”9 Mayıs Dünya Çölyak Günü” nedeniyle  Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından  Çorum Çölyak Derneği Üyeleri ile birlikte ”Farkındalık Yürüyüşü” ve ”Glutensiz Kahvaltı” düzenlendi.

Başkanımız Hacer Kesici, Başkan Yardımcımız Dr. Mustafa Azak, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Hüseyin Özden, Ömer Yıldırım, Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürü Dr. Hüseyin Moray, Çölyaklılar ve aileler öncelikle  Farkındalık Yürüyüşüne  katıldı. Daha sonra Glutensiz kahvaltıya geçildi. Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün katkularıyla ikincisi düzenlenen Glutensiz Kahvaltıya 110 a yakın üyemiz ve çölyaklı çocuk katıldı.  Son olarak Başkanımız Hacer Kesici Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürü Dr. Hüseyin Moray’a çiçek taktim etti.

Bir konuşma yapan Başkanımız Kesici; ”9 Mayıs Dünya Çölyak Günü nedeniyle bu sene ikincisi düzenlenen Farkındalık Yürüyüşü ve Glutensiz Kahvaltı için Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Barış ve müdürlük personeline çok teşekkür ediyorum. Biz Çölyaklılar için böyle bir organizasyonda yer almak büyük bir mutluluk ve onur kaynağı. Ayrıca birlikte hareket edip çekinmeden dilediği gibi kahvaltı yapabilen Çölyaklı çocuklarımızın mutluluğu için emeği özellikle teşekkür ediyorum. İyiki varsınız. Özellikle büyük bir özveriyle çalışan ve yılın hemşiresi seçilen Fatma Yağlı’yı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca tüm annelerimizin özellikle Çölyaklı annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun” dedi.

Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürü Dr. Hüseyin Moray; ” Çölyaklıların arasında olmaktan ve çocuklarımızın sevincini görmekten mutluluk duyuyoruz. 9 Mayıs Dünya Çölyak Günü kutlu olsun .Ayrıca bu güzel çiçeklerin taktimi için de teşekkür ediyorum” dedi.

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment