ÇÖLYAKLILAR İÇİN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ İLE GÖRÜŞTÜK

Çorum Çölyak Derneği (ÇÇD) Yönetim Kurulu adına Başkanımız Hacer KESİCİ ve Başkan Yardımcımız Dr. Mustafa AZAK İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali BÜYÜK’ü  makamında ziyaret etti.

Ziyarette Çorum Çölyak Derneği’nin faaliyetleri,  Çölyakla ilgili genel konular ve çölyaklı öğrencilerin okullarında  yaşadıkları  zorluklar hakkında Sayın Seyit Ali BÜYÜK’e bilgiler verdik. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından  okul müdürlerine gönderilen 9 Mayıs Dünya Çölyak Günü kapsamında çölyakla ilgili  ”farkındalık bilgilendirme çalışması” yapılmasını isteyen 09/04/2018 tarihli yazıdan dolayı duyduğumuz memnuniyeti kendisine ilettik. İdareciler, öğretmenler, öğrenciler, veliler  ve kantincilere yönelik  neler yapılması gerektiği konusunda okul müdürleri ile fikir alışverişinde bulunmak için bir toplantı ve seminer organize edilmesini kararlaştırdık. Sağlık Bakanlığı’nın halk ve öğrencilere yönelik hazırladığı ”Topluma Yönelik Bilgi Broşürü”,  ”Öğrencilere Yönelik Bilgi Broşürü”  ve  ” Çölyak Hastalığı Öğretmenlere Yönelik Bilgilendirme Rehberi”ni Sayın BÜYÜK’e taktim ettik.  Ayrıca 9 Mayıs Dünya Çölyak Günü kapsamında düzenlemeyi planladığımız  etkinliklerimize kendilerini davet ettik.

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali BÜYÜK   ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 9 Mayıs Dünya Çölyak Günü kapsamında çölyaklı öğrenciler için ellerinden geldiği kadar yardımcı olmaktan  mutluluk duyacaklarını belirtti. Derneğimizle beraber  idareciler, öğretmenler, öğrenciler, veliler  ve kantincilere yönelik  farkındalık çalışmaları yapılması konusunda gerekli desteği vereceklerini belirtti.

Bize karşı gösterdiği yakın ilgi, işbirliği ve destek için İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali BÜYÜK’e tüm çölyaklılar adına çok teşekkür ediyor başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz.

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment