ÇÖLYAK GÜNÜNE GÜZEL KUTLAMA

”9 Mayıs Dünya Çölyak Günü” nedeniyle Buhara Kadın Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiğimiz   etkinliğe Hanımefendi Azime Çiftçi, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Mustafa Bayrak, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, dernek üyelerimiz ve misafirler katıldı. Ramazan Bayramı bayramlaşması  ve Anneler günü kutlamalarının da yapıldığı organizasyon Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı söylenmesi ile başladı.

Başkanımız Fatma Müjgan Demir açılış konuşmasında katılımcıları selamladı ve ”9 Mayıs Dünya Çölyak Günü” nü kutladı. Çölyaklıların hayatlarındaki zorlukları gidermek için çalıştıklarını söyleyen Başkan Demir ” Başkanımız Halil İbrahim Aşgın’ın verdiği müjdeli habere uygun şekilde Çorum Belediyesi Engelsiz Cafe de ”Glutensiz Menü” çalışmalarına katkı veriyoruz. Üyelerimizin Engelsiz Cafe’de yemek yiyebileceği bir ortamı sabırsızlıkla bekliyoruz. Destekleri için emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Çölyak denildiğinde, çölyaklı ailelerin dışındaki birçok kişi  glutensiz beslenmeyi uygulamanın çok zor olduğunu düşünüyor. Çeşitli toplantılar ve projeler ile geniş kitleleri bilgilendirmeye  çalışıyoruz. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’ne sunduğumuz son projemiz ”Glutensiz Hayat Ustalarla Buluşuyor” ile lokanta, kafe, otel ve yurt gibi yerlerdeki şef, aşçı veya diyetisyen gibi kişileri bilgilendirmeyi planlıyoruz. Bu proje ile birlikte toplumla iç içe olarak glutensiz yaşamı kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Tüm katılımcıların mübarek Ramazan Bayramı ve Anneler Günü kutlu olsun. Derneğimize desteklerini esirgemeyen Sayın Valimiz ve kıymetli eşlerine,  Milletvekillerimize ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Programda çölyaklı çocuklar müzikler eşliğinde çeşitli oyunlar oynayarak eğlendiler. Anneler Günü olması nedeniyle de çocuklara annelerine vermek için hediyeler verildi. Ayrıca Hanımefendi Azime Çiftçi’ye çölyaklı çocuklar çiçek taktim ederek anneler gününü kutladı.

Organizasyon   ”Glutensiz Kokteyl” ile son buldu.

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment