Çölyak Farkındalığı Panelimizi Gerçekleştirdik

9 Mayıs Dünya Çölyak Günü etkinlikleri kapsamında ”Çölyak Farkındalığı Paneli”  ni 05/05/2018 Cumartesi        Saat 13.00 de   NFK (Necip Fazıl Kısakürek) Gençlik Merkezi Salonu’nda gerçekleştirdik. Panele İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ömer Sobacı, İl Turizm ve Kültür Müdürü Ömer Arslan, Çorum Belediyesi Tesisiler Müdürü Mahmut Yabacıoğlu, Çorum Belediyesi Aile Eğitim Merkezi Müdürü Zehra Betül Özseçer, Çorum Çölyak Derneği üyeleri ve misafirlerden oluşan kalabalık bir grup katıldı.

Halka yönelik  gerçekleştirdiğimiz panelde üyelerimizden Merve İpek sunuculuk görevini başarıyla yürüttü. İlk olarak Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan panel Çorum Ak Parti Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’ın gönderdiği telgrafın okunması ile devam etti.

Çölyak Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Azak  Çorum Çölyak Derneği’nin kuruluşunu, bugüne kadar gerçekleştirilen faaliyetleri ve toplumda Çölyak farkındalığı oluşturularak bu güne kadar ne gibi gelişmelerin olduğu hakkında bilgiler verdi.

Daha sonra Çorum Çölyak Derneği Başkanı Hacer Kesici Türkiye’deki Çölyak Derneklerinin faaliyetleri , TBMM’deki  Çölyak Komisyonu ve alınan kararlar hakkında bilgiler verdi ve katkılarından dolayı Çorum Ak Parti Milletvekili Lütfiye İlsen Kurt’a tüm Çölyak Dernekleri adına teşekkürlerini iletti.

Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatri A.B.D. dan Dr. Öğretim Üyesi Atakan Comba’nın Çölyak ile ilgili güzel sunumundan sonra, Dr Öğretim Görevlisi Atakan Comba’ ya derneğimizin hazırladığı teşekkür belgesini İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ömer Sobacı ve derneğimiz logosunu içeren çiniyi İl Turizm ve Kültür Müdürü Ömer Arslan taktim etti.

Yönetim Kurulu Üyemiz Ömer Yıldırım’ın kızı Elif Dila’nın okuduğu şiirden sonra Glutensiz Kokteyl ile panelimiz sonlandı.

Tüm katılımcılara, kıymetli misafirlerimize ve değerli basın mensubu arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment