ÇOCUK GELİŞİMİ ÖĞRENCİLERİ DERNEĞİMİZDE

Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimİ Bölümü öğrencileri Doç. Dr. Nisa Gökden Kaya eşliğinde derneğimizi ziyaret etti. Başkanımız Fatma Müjgan Demir tarafından kabul edilen gurup derneğimiz bünyesinde yer alan Glutensiz Mutfağı inceledi ve çölyak hakkında bilgi aldı.

KAPIMIZ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE HER ZAMAN AÇIK

Konu hakkında açıklama yapan Başkanımız Fatma Müjgan Demir;” Çocuk Gelişimİ Bölümü’nden çok değeli misafirlerimizin ziyaretinden mutluluk duyduk. Kendileri ile çölyaklı çocuklarımızı konuştuk. Akranları ile nasıl iletişim kurmaları gerektiği ve çocuklarımızda çölyak farkındalığını nasıl artırabiliriz konularında fikir alışverişinde bulunduk. Beraber geliştirebileceğimiz projeler hakkında planlamalar yaptık. Çölyak hakkında bilgiler verdik.Glütensiz mutfağımızda yaptığımız ürünleri tanıttık. Çok faydalı bir ziyaret oldu. Bu güzel düşünceleri için Doç. Dr. Nisa Gökden Kaya ve kıymetli öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Üniversite öğrencilerimize kapımız her zaman açık. İlgi duyan tüm öğrencilerimizle çölyak farkındalığı oluşturmak üzere beraber çalışmalar yapabiliriz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Doç. Dr. Nisa Gökden Kaya ise ” Hitit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2. Sınıf öğrencilerinden oluşan bir grup ile Gönüllülük Çalışmaları dersi kapsamında Çorum Çölyak Derneğini ziyaret ettik. Çorum Çölyak Derneği Başkanı Sayın Fatma Müjgan Demir’ e gösterdiği yakın ilgi için teşekkür ediyoruz., Dernek çalışmaları hakkında öğrencilerimize bilgilendirme yaptı ve çölyak hastalığının çocuk gelişimi üzerindeki etkileri hakkında öğrencilerin sorularını yanıtladı. Bizim için çok faydalı bir etkinlik oldu.” dedi

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment