CHP ÇÖLYAK GÜNÜMÜZÜ KUTLADI

CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız ve Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, Derneğimizi ziyaret etti.

 Ziyarette  Başkanımız  Fatma Müjgan Demir, Başkan yardımcılarımız Hacer Kesici  ve Dr. Mustafa Azak ve Yönetim Kurulu Üyemiz Ömer Yıldırım hazır bulundu. 9 Mayıs Dünya Çölyak Günümüzü kutlayan  Tahtasız ve Tokgöz ile  çölyak hastalarının sorunları ve derneğin faaliyetleri hakkında konuştuk.

Başkanımız Fatma Müjgan Demir ise dünyada ve ülkemizde yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle bu yılki etkinlikleri yapamadıklarını ifade ederek, bu süreçte halkın sağlığı açısından evde kalmanın önemine dikkat çekti. Dernek olarak sınırlandırılmış bir şekilde de olsa etkinliklere devam ettiklerini bildiren Demir, “Çorum Çölyak Derneği Yönetim Kurulu olarak mümkün olduğunca çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Türkiye’de birçok Çölyak derneğine ilham veren ve çok büyük ses getiren ”Glutensiz Üret Sağlıklı Tüket” projemizin devam projesini hazırlamış ve İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğüne teslim etmiş durumdayız. Glutensiz mutfak çalışmalarını üyelerimizle birlikle yürüteceğimiz bu projenin çok büyük faydalar sağlayacağı kanaatindeyiz.

Yeni tanı konulan Çölyaklılara rehberlik etmeye ve onlara Çölyakla yaşamı anlatmaya devam ediyoruz. Ayrıca dernek üyelerimizin glutensiz ürünlere ulaşmasında önündeki zorlukların kalkması için elimizden geldiğince faaliyetler yürütmekteyiz. Her ay glutensiz ürünleri http://corumcolyak.com/ adresindeki web sitemizde yayınlıyoruz. Üyelerimizin ürün almadaki bilgi eksikliklerini gidermek için sosyal alanda iletişimi sağlıyoruz. Ayrıca Çorum Belediyesi aracılığı ile her hafta cuma günü 2800 glutensiz ekmek İstanbul’dan getiriliyor ve 5 Halk Ekmek Büfesi’nde bizim koordinasyonumuzda halkımıza ulaştırılıyor. Ayrıca bu büfelerde Çorum Belediyesi’nin anlaşmış olduğu firmadan tedarik edilen glutensiz unlar da bulunduruluyor” diye konuştu.

Tahtasız ve Tokgöz, genel merkez, tüm parti yöneticileri ve hayırsever iş insanlarının katkılarıyla temin edilen glutensiz ürünlerden oluşan  sosyal yardım paketlerini de ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere tarafımıza teslim etti.

Bu anlamlı günde gerçekleştirilen bu ziyaretten  memnuniyet duyuyor  ve Sayın Mehmet Tahtasız ve CHP heyetine teşekkür ediyoruz.

 

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment