BAŞKAN AŞGIN’DAN GLUTENSİZ MENÜ MÜJDESİ

ÇÖLYAKLILAR GLUTENSİZ İFTARDA BULUŞTU

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Mustafa Bayrak, Belediye Başkan Yardımcıları Lemzi Çöplü ve Turhan Candan, Yönetim Kurulumuz ve dernek üyelerimiz ”Kadir Gecesi” belediye tarafından  düzenlenen iftar programında bir araya geldi.Velipaşa Hanın’daki iftar programında Başkanımız Fatma Müjgan Demir ve Başkan Yardımcımız Dr. Mustafa Azak eşliğinde masaları tek tek ziyaret eden Başkan Aşgın, misafirlerle sohbet ederek katılımlarından dolayı teşekkür etti. İftara katılanlar çölyaklılar için özel olarak hazırlanan glutensiz yiyeceklerle iftarlarını açtılar.
İftarda bir konuşma yapan Başkan Aşgın, çölyakın bir  bir hastalık  olduğunu düşünmediklerini belirterek, “Çölyak bir farkındalık. Özel olarak beslenmeleri gerekiyor. Bazı besinlere dikkat etmeleri gerekiyor. Bu dikkat olduktan sonra herhangi bir problem yok” dedi.Çölyak hastalarından belediye sosyal tesislerinde glutensiz menü hazırlanmasına yönelik talepleri ilgili de açıklama da bulunan Başkan Aşgın, “Bununla ilgili gerekli görüşmeleri yaptık. Ramazan Bayramı’ndan hemen sonra Kadeş Meydanı’nda bulunan sosyal tesislerimiz de çölyaklı kardeşlerimiz için de özel bir menümüz olacak. Nasıl ki tüm hemşehrilerimiz oradan en güzel şekilde istifade ediyorsa sizlerde oradan en güzel şekilde istifade edeceksiniz. Hayırlı olsun” dedi.

Başkanımız Fatma Müjgan Demir ise, dernek olarak amaçlarının çölyaklıların hayatlarını kolaylaştırabilmek olduğunu ve bu amaca hizmet edecek çok sayıda projeyi başarıyla  gerçekleştirdiklerini belirterek; ”Çölyaklıların hayatlarını daha kolay şekilde idame ettirebilmelerini sağlamak için ellimizden gelen her türlü çalışmayı yapıyoruz,  desteklerinden dolayı; Sayın Valimize,  Milletvekillerimize, Çorum Belediye Başkanımız ve tüm belediye personeli ile İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürümüze   teşekkür ediyorum. Bu akşam düzenlenen bu iftarda bir araya gelmekten ve ”Engelsiz Cafe”de glutensiz yiyeceklerin sunulacağı müjdesini almaktan bütün üyelerimiz çok mutlu oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz ” dedi.

 

 

 

0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment