AHMET SAMİ CEYLAN GLUTENSİZ MUTFAĞI İNCELEDİ

Ak Parti MKYK üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ‘Glutensiz Üret Sağlıklı Tüket’ projesi kapsamında kurulan glutensiz mutfakta eğitim gören Başkanımız Fatma Müjgan Demir ve kursiyerleri ziyaret etti. Ak Parti heyetinde Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ercan Daşdan ile Halil Ibrahim Uzun , Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar yer aldı. Çorum Çölyak Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Mustafa Bayrak ve Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Musa Akış’ın karşıladığı misafirlerimiz öncelikle ‘Glutensiz Mutfak’ incelemesinde bulundular, Başkanımızın görevine yeni seçilmesini kutladılar ve kursiyerlerle sohbet ettiler.

Glutensiz Mutfak Teknik ve Mesleki Eğitimleri hakkında Glutensiz Şef Süleyman Engin’den bilgi alan misafirlerimiz daha sonra kursiyerlerimizin özel olarak hazırladığı glutensiz ürünleri test ettiler ve çölyaklı çocukları hediyeleri ile sevindirdiler.

Konu hakkında açıklama yapan Başkanımız Fatma Müjgan Demir ; ” Çölyaklılar için çok önemli olan glutensiz yiyecek yapım kurslarını gerçekleştirdiğimiz glutensiz mutfağımıza gelip, yoğun programlarına rağmen bizi ziyaret eden kıymetli misafirlerimize çok teşekkür ediyorum. Hayalerimizi süsleyen böyle bir imkanı ‘Glutensiz Üret Sağlıklı Tüket’ projesi ile bize kavuşturan Ak Parti MKYK üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’a, kendim ve üyelerimiz adına teşekkürlerimizi ve dualarımızı sunuyorum. Ayrıca projenin her aşamasında bize rehberlik eden İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Mustafa Bayrak ve ekibine de katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Türkiye’de bir ilk olan ve derneğimize ‘Glutensiz Mutfak’ kazandıracak bu projenin faydalarını saymakla bitiremeyiz. Oluşan ilgi o kadar fazlaki, bu haliyle şimdiden yetersiz kaldı. Umarım önümüzdeki günlerde eğitim alamayan çölyaklılar için yeni kapılar açacak gelişmeler olur. Bu konuda ve mutfağımıza yer bulunması ihtiyacının giderilmesi için desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

Ahmet Sami Ceylan, İl Başkanı Yusuf Ahlatcı ve beraberindeki Ak Parti heyeti ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, çölyaklılara destek olmaktan mutluluk duyduklarını ve projelerimize destek olmaya devam edeceklerini belirttiler.

Çorum Çölyak Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri olarak kıymetli misafirlerimizi ağırlamaktan çok mutlu olduğumuzu belirtir, projemize verdikleri destek ve derneğimize gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkürlerimizi sunarız.


0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment