23 Nisanda Çölyaklı Çocuklar Şenlendi

Çorum Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirdiğimiz ”23 Nisan Etkinliği ve Glutensiz Kokteyl” organizasyonumuzda çolyaklı çocuklar gönüllerince eğlendi.

Etkinliğimize İl Milli Eğitim Müdürü Yahya Çoban, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Mustafa Bayrak, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Çıplak, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Kadriye Taşdemir, Çorum Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Musa Akış, Çorum Çölyak Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri , Dernek üyeleri ve çok sayıda çölyaklı çocuk katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program kapsamında bir konuşma yapan Başkanımız Fatma Müjgan Demir; “23 Nisan 1920 Türk milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve halkımızın egemenliğini ilan ettiği tarihtir. Özgürlüğün de, eşitliğin de adaletin de dayanağı ulusal egemenliktir. Bugünün küçükleri, yarının büyükleridir. Geleceğimizi temsil eden çocuklarımız, geçmişten aldıkları güçle milletimizin yarınlarını şekillendireceklerdir. Aziz milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün ki Türkiye’nin kaynağıdır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadelede emeği geçenleri rahmetle anar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımızla kutlarız.” dedi.

Konuşmanın ardından Berra Zeynep Azak ve Elif Dila Yıldırım 23 Nisan şiirleri okudu. ”Glutensiz Üret Sağlıklı Tüket” projemize katkılarından dolayı Glutensiz Şef olarak anılan Süleyman Engin’e derneğimizin logosunu içeren Çini Tabak ve kupayı takdim ettik. Yine projemize katkılarından dolayı İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Mustafa Bayrak ve Çorum Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Musa Akış’a logomuzu içeren kupa AK Parti İl Başkan Yardımcısı Kadriye Taşdemir tarafından taktim edildi. Glutensiz Şef Süleyman Engin tarafından 23 Nisan’a özel hazırlanan yaş pastalar çölyaklı çocuklar süslendikten sonra; protokol, Çorum Çölyak Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri , Glutensiz Şef Süleyman Engin ve çölyaklı çocuklar tarafından kesildi ve çocuklara hediyeler dağıtıldı.

Çocuklar ve katılımcıların müzik eşliğinde doyasıya eğlenmesinden sonra glutensiz yaş pastalar ve kurabiyelerin ikram edildiği kokteyl ile program son buldu.0 Paylaşımlar

Related posts

Leave a Comment